Un bătrân din Gura Humorului a murit după ce în camera în care se afla a izbucnit un incendiu



Bătrân găsit mort în casa care a luat foc
Bătrân găsit mort în casa care a luat foc

Un bătrân în vârstă de 84 de ani a fost găsit mort de pompierii care au intervenit la incendiul care a izbucnit în locuința sa. Focul a izbucnit marți, în jurul orei 15.00, la Gura Humorului. Pompierii l-au găsit pe bărbat inconștient în casa inundată de fum. Personalul medical de la Serviciul Județean de Ambulanță a declarat ulterior decesului acestuia. Bătrânul nu avea arsuri vizibile, cel mai probabil acesta murind din cauza intoxicației cu fum.
Pompierii de la Garda de Intervenție Gura Humorului, care au intervenit la fața locului cu o autospecială de stingere, au constat că ardeau mocnit bunuri din camera în care se afla proprietarul, locuința fiind inundată cu fum.
Incendiul în sine nu a pus probleme deosebite.
Din primele cercetări ale pompierilor rezultă că nenorocirea a fost provocată de jar căzut din sistemul de încălzire.



Recomandări

O adolescentă de 15 ani a murit, iar sora ei de 13 ani s-a salvat în ultima clipă din casa care a ars ca o torță

O adolescentă de 15 ani a murit, iar sora ei de 13 ani s-a salvat în ultima clipă din casa care a ars ca o torță
O adolescentă de 15 ani a murit, iar sora ei de 13 ani s-a salvat în ultima clipă din casa care a ars ca o torță