Un bărbat din Coșna, amendat cu 10.000 de lei pentru că a încălcat autoizolarea la domiciliu



Un bărbat în vârstă de 30 de ani, din comuna Coșna, a fost amendat vineri cu 10.000 de lei de DSP Suceava pentru că a încălcat măsura autoizolării la domiciliu.
Directorul Direcției de Sănătate Publică Suceava, Silvia Boliacu, a declarat că bărbatul mai avea încă o zi până la împlinirea termenului de 14 zile de autoizolare la domiciliu după ce s-a întors din Italia.
Deși ar fi trebuit să rămână doar până sâmbătă în autoizolare, tânărul nu a mai avut răbdare să stea în casă. Depistat de inspectorii DSP și de poliție, acesta a plătit scump încălcarea reglementărilor legale.
Numai în municipiul Vatra Dornei se aflăm în autoizolare la domiciliu aproximativ 100 de persoane, potrivit primarului orașului, Ilie Boncheș.
Este a doua persoană amendată în județ pentru părăsirea autoizolării.



Recomandări

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

O pisică înfometată, scăpată de chinuri de un bărbat care a auzit „plânsetele” animalului mai multe nopți

O pisică înfometată, scăpată de chinuri de un bărbat care a auzit „plânsetele” animalului mai multe nopți - Fotografie generică
O pisică înfometată, scăpată de chinuri de un bărbat care a auzit „plânsetele” animalului mai multe nopți - Fotografie generică

Un biciclist beat a scăpat cu leziuni ușoare și cu o amendă de 2000 de lei, după ce a ieșit în fața unei mașini

Un biciclist beat a scăpat cu leziuni ușoare și cu o amendă de 2000 de lei, după ce a ieșit în fața unei mașini
Un biciclist beat a scăpat cu leziuni ușoare și cu o amendă de 2000 de lei, după ce a ieșit în fața unei mașini