Stare gravă

Tânărul care a băut antigel a fost transferat cu elicopterul la Iași



Tânărul a fost transferat vineri cu un elicopter al SMURD Iași
Tânărul a fost transferat vineri cu un elicopter al SMURD Iași

Suceveanul care a băut antigel în încercarea de a se sinucide este în stare gravă. Internat la Spitalul Municipal Rădăuți, el a fost transferat vineri cu un elicopter al SMURD Iași. Traian Andronachi, managerul Spitalului Rădăuți, a declarat că a solicitat transferul deoarece starea de sănătate a tânărului de 25 de ani s-a înrăutățit. Elicopterul l-a preluat vineri și l-a transportat la Iași, unde a fost internat la Spitalul CI Parhon. Bărbatul a încercat să-și pună capăt zilelor joi, când a consumat 200 de mililitri de antigel din cauza depresiei. După ce a comis acest gest, tânărul și-a sunat mama, care la rândul ei a apelat serviciul 112. Tânărul se deplasase în zona pădurii din spatele Cartodromului, iar la sosirea echipajelor revenise spre domiciliu, unde îl aștepta mama sa. Personalul medical a constatat că tânărul era cooperant și conștient, nefiind prea cert cât și dacă a consumat antigel, însă a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe Suceava pentru investigații suplimentare, iar de aici a fost transferat la Rădăuți. Tânărul respectiv este diagnosticat cu depresie și a mai avut tentative de suicid, așadar cazul este cât se poate de serios.


Tânărul a fost transferat vineri cu un elicopter al SMURD Iași
Tânărul a fost transferat vineri cu un elicopter al SMURD Iași
Tânărul a fost transferat vineri cu un elicopter al SMURD Iași
Tânărul a fost transferat vineri cu un elicopter al SMURD Iași
Tânărul a fost transferat vineri cu un elicopter al SMURD Iași
Tânărul a fost transferat vineri cu un elicopter al SMURD Iași


Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte
O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte

Un tânăr care a comis un accident rutier acum mai bine de cinci ani a fost trimis să mediteze la pușcărie

Pe 6 ianuarie 2021, un bărbat în vârstă de 49 de ani, care se deplasa pe bicicletă, și-a găsit sfârșitul, fiind lovit din spate de un autoturism
Pe 6 ianuarie 2021, un bărbat în vârstă de 49 de ani, care se deplasa pe bicicletă, și-a găsit sfârșitul, fiind lovit din spate de un autoturism