Agravare

Suceveancă infectată cu coronavirus, transferată în stare gravă la Iași



Suceveanca transferată la Iași
Suceveanca transferată la Iași

O femeie care suferă de mai multe afecțiuni cronice și pozitivă la infecția cu coronavirus a fost transferată, sâmbătă, de la Spitalul de Urgență Suceava, cu izoleta, la Clinica de Boli Infecțioase Iași, după ce starea ei de sănătate s-a agravat. Femeia are, de mai mult timp, probleme de sănătate din zona de risc – cardiace, pulmonare și diabet, peste care s-a suprapus infecția cu noul coronavirus. De menționat că pacienta a fost printre primii pacienți din județul Suceava suspecți de infecție cu COVID – 19, după ce s-a întors dintr-o călătorie într-o zonă de risc, dar rezultatul testului, efectuat atunci, pe 9 martie, a fost negativ. Testată din nou acum, rezultatul a fost pozitiv.



Recomandări

Doi dintre copiii din mașina răsturnată în râul Bistrița sunt în stare gravă. Mama lor are și ea leziuni severe

Doi dintre copiii din mașina răsturnată în râul Bistrița sunt în stare gravă. Mama lor are și ea leziuni importante
Doi dintre copiii din mașina răsturnată în râul Bistrița sunt în stare gravă. Mama lor are și ea leziuni importante