Sexagenar prins de poliție, în municipiul Suceava, cărând cu sacoșa țigări de contrabandă



Un sexagenar a fost prins de poliție cărând cu sacoșa țigări de contrabandă.
Potrivit unui comunicat al IPJ Suceava, joi, în jurul orei 12.40, polițiștii Biroului de Combatere a Fraudelor Vamale Suceava au identificat, la intersecția bulevardului George Enescu cu Strada Zorilor din municipiul Suceava, un bărbat de 61 de ani, din comuna Frumosu, care deținea în două genți 347 de pachete cu țigări de proveniență extracomunitară, bunuri pentru care nu a putut prezenta documente legale de proveniență.
Țigările, în valoare de 4.200 lei, au fost ridicate pentru cercetări, în cauză fiind întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de contrabandă, ce va fi soluționat procedural.



Recomandări

137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși

137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși
137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși

Țigări de contrabandă de 50.000 de euro, confiscate din două mașini, după o acțiune de interceptare la intrarea în Suceava

Țigări de contrabandă de 50.000 de euro, confiscate din două mașini, după o acțiune de interceptare la intrarea în Suceava
Țigări de contrabandă de 50.000 de euro, confiscate din două mașini, după o acțiune de interceptare la intrarea în Suceava

Țigări de contrabandă de 50.000 de euro, confiscate din două mașini, după o acțiune de interceptare la intrarea în Suceava

Țigări de contrabandă de 50.000 de euro, confiscate din două mașini, după o acțiune de interceptare la intrarea în Suceava
Țigări de contrabandă de 50.000 de euro, confiscate din două mașini, după o acțiune de interceptare la intrarea în Suceava