S-a ales cu dosar penal după ce a fost prins de două ori, la interval de 20 de minute, conducând sub influența băuturilor alcoolice



S-a ales cu dosar penal după ce a fost prins de două ori, la interval de 20 de minute, conducând sub influența băuturilor alcoolice
S-a ales cu dosar penal după ce a fost prins de două ori, la interval de 20 de minute, conducând sub influența băuturilor alcoolice

Un tânăr în vârstă de 20 de ani s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins de poliție două ori, în aceeași noapte, conducând sub influența băuturilor alcoolice. Prima dată, el a fost tras pe dreapta la ora 01.30, în noaptea de sâmbătă spre duminică, la ora 01.30, pe raza comunei Adâncata, sat Călugăreni, pe DC 54.
Tânărul a fost testat cu aparatul etilotest, acesta indicând 0,13 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care s-a luat măsura de sancționare contravențională, precum și măsura complementară a suspendării dreptului de a conduce.
După circa 20 minute, tot pe DC 54 din satul Călugăreni, cel în cauză a fost oprit din nou în timp ce conducea același autoturism, cu toate că se afla sub influența băuturilor alcoolice și anterior i s-a pus în vedere că nu mai are dreptul de a conduce.
S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „conducerea unui vehicul fără permis de conducere”.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Un tânăr băut, care a intrat cu BMW-ul în șanțul de la centura ocolitoare a Rădăuțiului, reținut pentru 24 de ore

Un tânăr băut, care a intrat cu BMW-ul în șanțul de la centura ocolitoare a Rădăuțiului, reținut pentru 24 de ore
Un tânăr băut, care a intrat cu BMW-ul în șanțul de la centura ocolitoare a Rădăuțiului, reținut pentru 24 de ore

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii
Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii