Liga a II-a

Rapid a primit prima tranșă din drepturile TV



Dumitru Moldovan este mulțumit de suma primită din drepturile TV
Dumitru Moldovan este mulțumit de suma primită din drepturile TV

Zilele acestea în contul grupării Rapid Suceava a intrat prima tranșă de bani din vânzarea drepturilor de televizare la Liga a II-a. Fiecare echipă a primit în jur de 7.500 de euro, cuantumul tranșei a doua urmând să fie diferențiat, în funcție de locul ocupat de respectiva formație în campionat.
„Chiar dacă nu este o sumă extraordinar de mare noi suntem mulțumiți, pentru că până acum nu încasam nimic”, a declarat Dumitru Moldovan, președintele executiv al Rapidului.
Însă nu toți acești bani au intrat în contul grupării sucevene, pentru că Federația a oprit toate sumele restante rezultate din amenzi, cartonașe sau alte servicii prestate. „Nu numai noi am fost în această situație, ci majoritatea echipelor. Este un lucru bun că am scăpat astfel de datoriile către FRF și nu a mai fost nevoie să aducem bani de acasă”, a precizat Dumitru Moldovan.



Recomandări

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”
Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

Absolvire cu emoții și premii pentru cea de-a treia generație de gimnaziu a Colegiului ”Hurmuzachi”

Absolvire cu emoții și premii pentru cea de-a treia generație de gimnaziu a Colegiului ”Hurmuzachi”
Absolvire cu emoții și premii pentru cea de-a treia generație de gimnaziu a Colegiului ”Hurmuzachi”