Sănătate

Proprietarul Complexului „Zamca”, în stare gravă la spital



Gheorghe Filipciuc este în stare gravă în secția de Terapie Intensivă a Spitalului Județean
Gheorghe Filipciuc este în stare gravă în secția de Terapie Intensivă a Spitalului Județean

Proprietarul Complexului hotelier „Zamca”, Gheorghe Filipciuc, este în stare gravă în secția de Terapie Intensivă a Spitalului de Urgență „Sfântul Ioan cel Nou” Suceava. Conform informațiilor noastre, săptămâna trecută Gheorghe Filipciuc a mers la spital, unde a fost internat în secția Boli Infecțioase. În urmă cu două zile, starea de sănătate i s-a agravat, fiind un pacient cu multiple afecțiuni medicale, și a fost transferat la Terapie Intensivă.
Pentru că starea sa de sănătate a impus și transfuzie de sânge, familia a inițiat o campanie de donare, în cadrul căreia foarte mulți angajați de la „Zamca” au donat sânge și această problemă a fost rezolvată.
Starea lui Gheorghe Filipciuc este însă în continuare gravă și rămâne în Terapie Intensivă.



Recomandări

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare
Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Creșterea numărului de motociclete din trafic aduce risc ridicat de accidente grave, mai ales în weekenduri și în zonele turistice

Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Rădăuți, și-a pierdut viața în timp ce se deplasa cu o motocicletă Honda, alături de soția sa, pe DN 17 A, zona Ciumârna
Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Rădăuți, și-a pierdut viața în timp ce se deplasa cu o motocicletă Honda, alături de soția sa, pe DN 17 A, zona Ciumârna