Probleme medicale

Primarul din Rădăuți, confirmat cu Covid-19



Primarul municipiului Rădăuți, Bogdan Loghin
Primarul municipiului Rădăuți, Bogdan Loghin

Primarul municipiului Rădăuți, Bogdan Loghin, a fost confirmat pozitiv în urma testului COVID-19 și va sta izolat la domiciliu o perioadă de 14 zile. Din informațiile pe care le avem este vorba de o formă simplă a bolii, motiv pentru care nici nu s-a impus internarea într-o unitate medicală.
Atribuțiile lui Loghin au fost preluate de viceprimarul Ciprian Țarevici, care a declarat că activitatea la nivelul executivului local se desfășoară în normalitate. În același timp, viceprimarul Țarevici a precizat că au fost luate măsuri de dezinfecție în imobilul primăriei, măsuri impuse de Direcția de Sănătate Publică.
Bogdan Loghin este la conducerea Primăriei Rădăuți de la finalul lunii octombrie, când a preluat oficial funcția câștigată la alegerile din 27 septembrie.



Recomandări

Primarul Vasile Rîmbu a primit „Crucea Bucovinei” de la arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, ÎPS Calinic

Primarul Vasile Rîmbu a primit „Crucea Bucovinei” de la arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, ÎPS Calinic
Primarul Vasile Rîmbu a primit „Crucea Bucovinei” de la arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, ÎPS Calinic

213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu

213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu
213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu

Administratorul public al orașului Rădăuți își va pierde calitatea de consilier local după ce a fost exclus din AUR

Administratorul public al orașului Rădăuți își va pierde calitatea de consilier local după ce a fost exclus din AUR
Administratorul public al orașului Rădăuți își va pierde calitatea de consilier local după ce a fost exclus din AUR