Sănătate

Primăria Vicovu de Sus redeschide dispensarul din Bivolărie după ce a semnat un acord cu un medic de familie



Primarul din Vicovu de Sus, Vasile Iliuț a semnat acordul de colaborare cu medicul de familie Corina Babalean
Primarul din Vicovu de Sus, Vasile Iliuț a semnat acordul de colaborare cu medicul de familie Corina Babalean

Primăria orașului Vicovu de Sus va redeschide dispensarul din localitatea Bivolărie după ce a semnat un acord de colaborare cu un medic de familie. Primarul orașului, Vasile Iliuț, a precizat că recent, în urma nenumăratelor demersuri efectuate pentru rezolvarea uneia dintre cele mai frecvente solicitări primite din partea locuitorilor din Vicovu de Sus, în special a celor din localitatea Bivolărie, a reușit să semneze un acord de colaborare cu doctorul specialist în medicină de familie Corina Babalean. Vasile Iliuț a spus că în perioada imediat următoare dr. Corina Babalean își va începe activitatea la cabinetul de medicină de familie din Bivolărie.
„Îi urez doamnei doctor un călduros bun-venit în comunitatea noastră și o asigur de tot sprijinul meu în vederea desfășurării activității în cele mai bune condiții. Dumneavoastră, dragi vicoveni, nu pot să vă doresc decât sănătate și să aveți încredere că de cele mai multe ori Dumnezeu lucrează prin oameni”, a transmis primarul orașului Vicovu de Sus. El a arătat că dispensarul din Bivolărie a fost reabilitat și dotat de primărie, oferind toate condițiile pentru un act medical de calitate.



Recomandări

Festivalul cultural-filantropic pentru copii și tineri „Sânzienele copiilor”, ediția a V-a, la Vicovu de Sus

Sute de copii din Vicovu de Sus s-au bucurat de „Carnavalul Bucuriei” organizat la inițiativa primarului Vasile Iliuț

Sute de copii din Vicovu de Sus s-au bucurat de „Carnavalul Bucuriei” organizat la inițiativa primarului Vasile Iliuț
Sute de copii din Vicovu de Sus s-au bucurat de „Carnavalul Bucuriei” organizat la inițiativa primarului Vasile Iliuț