Investiție

Primăria Dărmănești a finalizat asfaltarea unui nou drum în satul Măriței



Primăria Dărmănești a finalizat asfaltarea unui drum din satul Măriței
Primăria Dărmănești a finalizat asfaltarea unui drum din satul Măriței

Primăria Dărmănești a finalizat recent asfaltarea unui drum nou în satul Măriței. Primarul din Dărmănești, Dănuț Chidoveț, a precizat că lucrările pentru asfaltarea străzii Grumeza din acest sat au fost realizate printr-un proiect cu fonduri europene finanțat prin Grupul de Acțiune Locală „Cetatea Bucovinei”. Dănuț Chidoveț a spus că lucrările au fost realizate în decursul a doar două luni, iar în zilele următoare vor fi montate indicatoarele rutiere și se va marca întregul drum asfaltat. „În scurt timp vom demara alte lucrări de construire și modernizare de drumuri în satele Călinești Enache, Călinești Vasilache și Dărmănești, zona Sub Deal, zona Biserica 1, zona Gării și construirea unui pod nou în zona bazarului”, a declarat Dănuț Chidoveț. El a mai precizat că un alt proiect vizează modernizarea mai multor drumuri comunale din satele Măriței, Dărmănești, Mărițeia Mică și Dănila. „Ne-am propus ca în cel mai scurt timp să modernizăm întreaga infrastructură rutieră din comuna Dărmănești”, a subliniat primarul Dănuț Chidoveț.



Recomandări

Șoldan anunță începerea modernizării DJ 208F în zona Vadu Moldovei, care nu a mai văzut asfalt pe anumite porțiuni de peste 15 ani

Șoldan anunță începerea modernizării DJ 208F în zona Vadu Moldovei, care nu a mai văzut asfalt pe anumite porțiuni de peste 15 ani
Șoldan anunță începerea modernizării DJ 208F în zona Vadu Moldovei, care nu a mai văzut asfalt pe anumite porțiuni de peste 15 ani

Șoldan anunță modernizarea a încă unui drum județean important, Dolhasca – Dolhești – Preutești – Hârtop

Drumul Dolhasca – Dolhești – Preutești – Hârtop va fi modernizat pe un tronson de peste 17 kilometri
Drumul Dolhasca – Dolhești – Preutești – Hârtop va fi modernizat pe un tronson de peste 17 kilometri

Primarul din Siret, Adrian Popoiu, a semnat un contract de 4,7 milioane de euro pentru modernizarea centrului orașului

Primarul din Siret, Adrian Popoiu, a semnat un contract de 4,7 milioane de euro pentru modernizarea centrului orașului
Primarul din Siret, Adrian Popoiu, a semnat un contract de 4,7 milioane de euro pentru modernizarea centrului orașului