De negăsit

Polițiștii au căutat o zi prin pădure un bărbat care a anunțat în scris că se sinucide



Zi complicată, ieri, pentru polițiștii de la Secția Rurală Gălănești, și nu numai pentru ei, după ce un bărbat în vârstă de 48 de ani, din Vicovu de Jos, a plecat de acasă, la primă oră a dimineții, lăsând un bilet de adio soției, în care o anunța că se va spânzura. Nouă polițiști au început operațiuni de căutare, atât cu mașinile, cât și pe jos. Li s-au alăturat pe parcurs și lucrători de la Ocolul Silvic Marginea și localnici care cunosc zona împădurită. Cum suprafața de pădure este mare, operațiunea a fost foarte dificilă.
Polițiștii au găsit câteva imagini de pe camere de supraveghere care indicau faptul că bărbatul s-a deplasat spre zona de pădure. S-au implicat în acțiune și primarul din Vicovu de Jos, Vasile Țugui, soția bărbatului și colegi de serviciu ai acestuia.
Polițiștii s-au folosit de portavoce, în speranța că bărbatul îi va auzi și le va da un semn.
Până aseară, la închiderea ediției, dispărutul nu a fost de găsit. Polițiștii sperau că acesta este totuși în viață.
Pe parcursul căutărilor în pădure, unul dintre polițiști a fost mușcat de o căpușă și a fost nevoit să ceară ajutor medical, ajungând la spital.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Un sucevean care trebuia să ajungă la pușcărie a sărit pe geam și a fugit în pădure, cu polițiștii după el

Un sucevean care trebuia să ajungă la pușcărie a sărit pe geam și a fugit în pădure, cu polițiștii după el
Un sucevean care trebuia să ajungă la pușcărie a sărit pe geam și a fugit în pădure, cu polițiștii după el

Doi suceveni, anchetați de polițiști după ce au organizat tombole în mediul online, încasând bani și anunțând că oferă premiu o mașină

Doi suceveni, anchetați de polițiști după ce au organizat tombole în mediul online, încasând bani și anunțând că oferă premiu o mașină
Doi suceveni, anchetați de polițiști după ce au organizat tombole în mediul online, încasând bani și anunțând că oferă premiu o mașină

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii
Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii