Polițist din Iași trimis în judecată după ce a înjurat și lovit două fetițe



Un polițist din municipiului Iași a fost trimis în judecată de către procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Iași, fiind acuzat că, în timp ce conducea la secția de Poliție două fete, de 11, respectiv 12 ani, le-a înjurat și le-a lovit în zona feței, scrie Mediafax. Potrivit unui comunicat transmis, joi, de Biroul de informare și relații publice din cadrul Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție, procurori ai Parchetului de pe lângă Tribunalul Iași au dispus, în urmă cu o săptămână, trimiterea în judecată a polițistului Andrei Scafaru, acuzat de purtare abuzivă.Conform sursei citate, în seara zilei de 4 august 2015, polițistul din Iași a preluat două persoane vătămate minore – A.I.D. (12 ani) și S.C. (11 ani) – pentru a le conduce la secție.



Recomandări

Pușcărie cu executare pentru un sucevean care a incendiat de două ori casa unei femei și a omorât un câine

Pușcărie cu executare pentru un sucevean care a incendiat de două ori casa unei femei și a omorât un câine
Pușcărie cu executare pentru un sucevean care a incendiat de două ori casa unei femei și a omorât un câine

Cinci bătăuși, condamnați pentru o agresiune criminală de acum 8 ani, cu rupturi de organe și 11 coaste rupte. Agresorii nu au ajuns nici acum la pușcărie

Cinci bătăuși, condamnați pentru o agresiune criminală de acum 8 ani, cu rupturi de organe și 11 coaste rupte. Agresorii nu au ajuns nici acum la pușcărie
Cinci bătăuși, condamnați pentru o agresiune criminală de acum 8 ani, cu rupturi de organe și 11 coaste rupte. Agresorii nu au ajuns nici acum la pușcărie

Încă o speranță s-a făcut praf pentru primarul suspendat din Mitocu Dragomirnei, Radu Reziuc, care rămâne în arest la domiciliu