A picat testul

Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini



Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini

O femeie în vârstă de 20 de ani este cercetată penal și a fost lăsată și fără mașină după ce a încercat să introducă în țară țigări de contrabandă pe care le ascunsese de controlul vamal. Suceveanca s-a prezentat pe sensul de intrare în România în cursul zilei de miercuri, în jurul orei 17.15, prin Punctul de Trecere a Frontierei Vicovu de Sus. Femeia conducea un autoturism marca Volkswagen, înmatriculat în Polonia, iar în baza informațiilor pe care le aveau, polițiștii de frontieră și lucrătorii vamali au efectuat un control amănunțit asupra mijlocului de transport. Cu acest prilej, au fost descoperite, ascunse într-un loc special amenajat în podeaua autoturismului, 1.530 de pachete cu țigări netimbrate, în valoare de 7.650 de lei. Marfa a fost confiscată, iar autoturismul, în valoare de 5.000 de lei, a fost indisponibilizat. Tânăra este cercetată acum pentru comiterea infracțiunii de contrabandă.


Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini
Peste 1.500 de pachete de țigări, găsite ascunse în podeaua unei mașini


Recomandări

Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore

Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore
Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore

137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși

137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși
137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși