Din inimă

Oameni și firme au sprijinit cu peste 800.000 de lei Spitalul Municipal Rădăuți



Spitalul Municipal Rădăuți
Spitalul Municipal Rădăuți

Spitalul Municipal Rădăuți a beneficiat în perioada în care a fost instituită starea de urgență de un sprijin consistent venit din partea unor oameni cu suflet mare, dar și din partea unor firme sau primării. În total, în acele săptămâni extrem de dificile, în conturile unității medicale din Rădăuți au ajuns 825.000 de lei, bani cu care spitalul s-a putut menține pe linia de plutire. Sprijinul venit de la persoanele fizice și juridice a reprezentat o adevărată gură de oxigen pentru Spitalul Municipal Rădăuți, mai ales că o bună bucată de timp a fost principala unitate medicală din Suceava după închiderea Spitalului Județean.
Traian Andronachi, managerul Spitalului Municipal Rădăuți, a dorit să mulțumească tuturor celor care au sprijinit financiar unitatea medicală pe care o conduce: ”Harul lui Dumnezeu lucrează prin oameni, iar în vremuri de întuneric lumina e mult mai vizibilă. Așadar, în vremurile pe care le trăim, Spitalul Municipal Rădăuți mulțumește tuturor celor care prin faptele lor de bine au răspândit lumina. Le mulțumim și Dumnezeu să îi ocrotească”.
Lista celor care au oferit sprijin financiar cuprinde aproape 200 de poziții. Firmele cărora conducerea Spitalului Municipal Rădăuți a dorit să le aducă mulțumiri speciale sunt SC Metaminds SA, SC Egger România SA, HS Timber Group, la care se adaugă Primăria Municipiului Rădăuți și Consiliul Județean Suceava, ultima instituție alocând suma de un milion de lei, care se adaugă sponsorizărilor amintite.



Recomandări

Fălticeniul și-a cinstit valorile: preotul Ioan Argatu și neurochirurgul Iustinian Ioachim Simion au devenit Cetățeni de Onoare ai municipiului

Fălticeniul și-a cinstit valorile: preotul Ioan Argatu și neurochirurgul Iustinian Ioachim Simion au devenit Cetățeni de Onoare ai municipiului
Fălticeniul și-a cinstit valorile: preotul Ioan Argatu și neurochirurgul Iustinian Ioachim Simion au devenit Cetățeni de Onoare ai municipiului

Tradiția vindecării și numele Sfântului Ioan cel Nou, unite de regretatul doctor Cristian Irimie pe frontispiciul spitalului sucevean

Tradiția vindecării și numele Sfântului Ioan cel Nou, unite de regretatul doctor Cristian Irimie pe frontispiciul spitalului sucevean
Tradiția vindecării și numele Sfântului Ioan cel Nou, unite de regretatul doctor Cristian Irimie pe frontispiciul spitalului sucevean

Primarul Cătălin Coman anunță că bugetul pe acest an al municipiului Fălticeni este de 302 milioane de lei, cu investiții majore în infrastructură, educație și sănătate

Primarul Cătălin Coman anunță că bugetul pe acest an al municipiului Fălticeni este de 302 milioane de lei, cu investiții majore în infrastructură, educație și sănătate
Primarul Cătălin Coman anunță că bugetul pe acest an al municipiului Fălticeni este de 302 milioane de lei, cu investiții majore în infrastructură, educație și sănătate

Spitalul Municipal Fălticeni va avea un centru de imagistică medicală RMN 3 Tesla, printr-o investiție de aproximativ 20 de milioane de lei

Spitalul Municipal Fălticeni va avea un centru de imagistică medicală RMN 3 Tesla, printr-o investiție de aproximativ 20 de milioane de lei
Spitalul Municipal Fălticeni va avea un centru de imagistică medicală RMN 3 Tesla, printr-o investiție de aproximativ 20 de milioane de lei

Flori oferite de tinerii ATOS, pe 8 Martie, în spitalele din Rădăuți și Suceava și la Căminul de bătrâni „Sf. Ioan cel Nou”

Flori oferite de tinerii ATOS, pe 8 Martie, în spitalele din Rădăuți și Suceava și la Căminul de bătrâni „Sf. Ioan cel Nou”
Flori oferite de tinerii ATOS, pe 8 Martie, în spitalele din Rădăuți și Suceava și la Căminul de bătrâni „Sf. Ioan cel Nou”