Inconștiență

O petrecere dată în plină epidemie de coronavirus a fost întreruptă de polițiști



În această perioadă dificilă de epidemie, când toate recomandările îi îndrumă pe oameni spre o stare de izolare în scopul stopării răspândirii coronavirusului, unii suceveni continuă să nu respecte indicațiile autorităților, riscând prin adunările lor în cadrul unor evenimente să propage boala într-un ritm accelerat.
O astfel de petrecere organizată împotriva regulilor afișate de autorități a fost descoperită de o patrulă din cadrul Secției de Poliție Rurală Pojorâta, care în cursul serii de sâmbătă, în jurul orei 23.30, a găsit în incinta unui magazin din Pojorâta, 20 de persoane, care serbau ziua fiicei administratorului magazinului, o femeie de 53 de ani, din Câmpulung Moldovenesc. Având în vedere nerespectarea prevederilor legale de către agentul economic, privind interzicerea servirii și consumului de băuturi alcoolice în această perioadă, societatea comercială a fost sancționată cu o amendă de 1.000 de lei, iar cei din interiorul imobilului au fost trimiși la casele lor.
Un alt agent comercial din comuna Pojorâta a fost sancționat contravențional, în cursul aceleiași zile, cu o amendă de 1.000 de lei, după ce pe terasa magazinului administrat de firmă au fost identificați trei bărbați care consumau băuturi alcoolice.



Recomandări

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Agenți economici amendați pentru că nu foloseau case de marcat, după o razie la Salcea, Dumbrăveni și Siminicea

Agenți economici amendați pentru că nu foloseau case de marcat, după o razie la Salcea, Dumbrăveni și Siminicea
Agenți economici amendați pentru că nu foloseau case de marcat, după o razie la Salcea, Dumbrăveni și Siminicea

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii
Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii

Polițiștii au împărțit amenzi după ce un chefliu a sunat la 112 și a reclamat că partenerul de pahar a plecat cu 10 lei

Polițiștii au împărțit amenzi după ce un chefliu a sunat la 112 și a reclamat că partenerul de pahar a plecat cu 10 lei
Polițiștii au împărțit amenzi după ce un chefliu a sunat la 112 și a reclamat că partenerul de pahar a plecat cu 10 lei