O fetiță de numai doi ani a ajuns la spital intoxicată cu grâu otrăvit pentru șoareci



otrava soareci
otrava soareci

O fetiță de numai doi ani a ajuns la spital după ce a mâncat mai multe boabe de grâu otrăvit pentru șoareci. Incidentul s-a petrecut joi seară, în locuința din Frătăuții Noi a părinților micuței. Fetița a găsit prin casă un plic cu această substanță toxică și din curiozitatea specifică vârstei a mâncat câteva boabe, iar la scurt timp a început să se simtă rău.
Tatăl a luat-o imediat și a dus-o la Spitalul Municipal Rădăuți, medicii de aici luând decizia de a o interna. După tratamentul care i-a fost acordat, fetița și-a revenit și, potrivit medicilor rădăuțeni, este în afara oricărui pericol.



Recomandări

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

A ajuns în arest pentru că a provocat rănirea unei fetițe de 5 ani, după ce s-a urcat la volan o alcoolemie de peste 2.5 la mie

A ajuns în arest pentru că a accidentat o fetiță de 5 ani, după ce s-a urcat la volan o alcoolemie de peste 2.5 la mie
A ajuns în arest pentru că a accidentat o fetiță de 5 ani, după ce s-a urcat la volan o alcoolemie de peste 2.5 la mie