O femeie moartă de două luni, desemnată președinte de secție de votare



O femeie care a murit în luna martie a fost desemnată președinte al unei secții de votare din comuna botoșăneană Santa Mare, transmite corespondentul MEDIAFAX. Autoritatea Electorală Permanentă a desemnat, luni, prin tragere la sorți, președinții și locțiitorii birourilor electorale ale secțiilor de votare din mai multe județe, între care și Botoșani, iar președinte al biroului electoral al secției de votare nr. 354 din comuna Santa Mare a fost desemnată Rodica Drobotă.Femeia a murit, însă, în luna martie a acestui an.



Recomandări

CJ Suceava a aprobat cel mai mare buget din istoria instituției, cu o sumă de peste un miliard de lei, din care majoritatea fondurilor merg la investiții

Doi locțiitori ai președinților secțiilor de votare, înlocuiți după ce au postat pe Facebook „glumițe” despre candidați

Dan Filimon, coordonatorul AUR Suceava: „Fiecare român are dreptul să voteze liber, fără constrângeri, iar orice încercare de a controla votul prin mijloace ilegale trebuie expusă și sancționată”
Dan Filimon, coordonatorul AUR Suceava: „Fiecare român are dreptul să voteze liber, fără constrângeri, iar orice încercare de a controla votul prin mijloace ilegale trebuie expusă și sancționată”