Numărul sucevenilor izolați la domiciliu din cauza coronavirusului a depășit 400 de persoane



Direcția de Sănătate Publică (DSP) Suceava, prin directorul executiv Silvia Boliacu, a informat, marți după amiază, că numărul persoanelor monitorizate la domiciliu, fără simptomatologie specifică, a ajuns la 402. Dintre acestea, 232 de persoane au călătorit în zonele de risc pentru coronavirus și 170 de persoane sunt membri de familie ai acestora. Față de situația de marți dimineață, în câteva ore numărul celor monitorizați la domiciliu a crescut cu 25, dintre care 19 sunt călători din zonele de risc și 6 sunt membri ai familieiilor acestora.



Recomandări

Speranțe năruite pentru primarul din Mitocu Dragomirnei. Tribunalul Suceava i-a prelungit arestul la domiciliu cu încă 30 de zile

Speranțe năruite pentru primarul din Mitocu Dragomirnei. Tribunalul Suceava i-a prelungit arestul la domiciliu cu încă 30 de zile
Speranțe năruite pentru primarul din Mitocu Dragomirnei. Tribunalul Suceava i-a prelungit arestul la domiciliu cu încă 30 de zile

Al patrulea curs gratuit de instruire a persoanelor care lucrează cu copii neurodivergenți, finalizat

Programul ABBA in schools 2 a reunit 173 de participanți, dintre care 71 profesori, 36 educatoriprofesori pentru educație timpurie, 24 de învățători, 12 părinți
Programul ABBA in schools 2 a reunit 173 de participanți, dintre care 71 profesori, 36 educatoriprofesori pentru educație timpurie, 24 de învățători, 12 părinți

Numărul sucevenilor care s-au vaccinat împotriva gripei a scăzut la aproape jumătate față de acum 2 ani. În spitale, vineri erau internați 138 de pacienți cu gripă

Numărul sucevenilor care s-au vaccinat împotriva gripei a scăzut la aproape jumătate față de acum 2 ani. În spitale, vineri erau internați 138 de pacienți cu gripă