Recunoștință

Monument în cinstea polițiștilor dispăruți la datorie



Un monument comemorativ ridicat în cinstea polițiștilor căzuți la datorie va fi inaugurat în curând chiar lângă intrarea principală a Inspectoratului de Poliție Județean Suceava. Pe monument va fi montată o placă comemorativă pe care va fi inscripționat numele a 10 foști polițiști, ofițeri sau simpli agenți, care au decedat în timpul serviciului, în misiune. „Această inițiativă are menirea de a sublinia recunoștința pe care Poliția, ca instituție, și angajații săi o au față de cadrele de poliție care și-au jertfit viața în slujba cetățeanului și a comunității”, a ținut să precizeze subinspectorul Bogdana Crăciun, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Suceava. Monumentul va fi inaugurat în cel mai scurt timp, în cadru oficial.



Recomandări

Ziua Eroilor, comemorată solemn la Monumentele Eroilor din comuna Cornu Luncii, primarul Gheorghe Fron acordând diplome de merit unor cadre militare

Ziua Eroilor, comemorată solemn la Monumentele Eroilor din comuna Cornu Luncii, primarul Gheorghe Fron acordând diplome de merit unor cadre militare
Ziua Eroilor, comemorată solemn la Monumentele Eroilor din comuna Cornu Luncii, primarul Gheorghe Fron acordând diplome de merit unor cadre militare

Au fost finalizate lucrările de modernizare a sediului Poliției Suceava, clădire care avea aspectul și dotările de la finele anilor 1960

Au fost finalizate lucrările de modernizare a sediului Poliției Suceava, clădire care avea aspectul și dotările de la finele anilor 1960
Au fost finalizate lucrările de modernizare a sediului Poliției Suceava, clădire care avea aspectul și dotările de la finele anilor 1960

Noua tehnologie a polițiștilor golește buzunarele șoferilor suceveni obișnuiți să conducă mașini fără ITP valabil

Noua tehnologie a polițiștilor golește buzunarele șoferilor suceveni obișnuiți să conducă mașini fără ITP valabil
Noua tehnologie a polițiștilor golește buzunarele șoferilor suceveni obișnuiți să conducă mașini fără ITP valabil

Tânăr de 17 ani, mort după o coliziune între o motocicletă și un BMW. Polițiștii au constatat neacordare de prioritate, dar și indicii ale vitezei

Tânăr de 17 ani, mort după o coliziune între o motocicletă și un BMW. Polițiștii au constatat neacordare de prioritate, dar și indicii ale vitezei
Tânăr de 17 ani, mort după o coliziune între o motocicletă și un BMW. Polițiștii au constatat neacordare de prioritate, dar și indicii ale vitezei