Dorință

Mirela Adomnicăi vrea ca viitoarea majoritate parlamentară să guverneze pentru interesele românilor



Mirela Adomnicăi a votat pentru siguranță, redeschiderea școlilor și pentru revenirea la normalitate
Mirela Adomnicăi a votat pentru siguranță, redeschiderea școlilor și pentru revenirea la normalitate

Fostul prefect de Suceava Mirela Adomnicăi a declarat, duminică, la ieșirea de la urne, că își dorește ca viitoarea majoritate parlamentară să guverneze pentru interesele românilor. Mirela Adomnicăi a spus că a votat cu gândul la suceveni și la români, în general, deoarece în toată campania pentru alegerile parlamentare a susținut un program de guvernare în care crede cu adevărat. „Am votat pentru siguranță. Și dacă tot secția la care am votat se află într-o școală, mi-am exprimat votul pentru redeschiderea școlilor și pentru revenirea la normalitate”, a declarat Adomnicăi. Ea a spus că în condițiile în care până în 2024, în condiții normale, nu vor mai fi alegeri în România, a votat duminică și cu speranța că va rezulta o majoritate care va guverna „în așa fel încât să avem această normalitate pe care ne-o dorim”. ”O revenire și din punct de vedere economic și din punct de vedere al vieții fiecărui român. Și mi-aș dori ca această majoritate care va rezulta să guverneze mai mult cu gândul la interesele românilor și să ne fie mai bine tuturor, fiecăruia dintre noi”, a spus Mirela Adomnicăi.



Recomandări

Gheorghe Șoldan după consultările cu președintele României: „PSD își poate asuma un guvern minoritar”

Liderul PSD Suceava, Gheorghe Șoldan, a fost prezent la consultările cu președintele Nicușor Dan cu privire la desemnarea noului premier
Liderul PSD Suceava, Gheorghe Șoldan, a fost prezent la consultările cu președintele Nicușor Dan cu privire la desemnarea noului premier

Virgiliu Vlăescu susține că actualul Guvern nu a avut în vedere interesele sucevenilor atunci când a decis construcția unui drum expres de la Suceava la Siret și nu a unei autostrăzi