Medic din Lugoj, trimis în judecată după ce ar fi luat bani să elibereze decizii de pensionare



Un medic din cadrul Cabinetului de Expertiză Medicală a Capacității de Muncă Lugoj a fost trimis în judecată pentru luare de mită în formă continuată, fiind acuzat că a primit bani și bunuri pentru a elibera sau prelungi decizii medicale de pensionare, scrie Mediafax.Potrivit unui comunicat transmis, miercuri, de Biroul de informare și relații publice din cadrul Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Timiș au dispus, în 18 mai, trimiterea în judecată a Adrianei Camelia Rămneanțu, pentru luare de mită în formă continuată.



Recomandări

Criză la spitalul Câmpulung: Rămas fără ortopezi după descinderea procurorilor, managerul a aflat din presă că medicii au fost ridicați pentru șpagă

Criză la spitalul Câmpulung: Rămas fără ortopezi după descinderea procurorilor, managerul a aflat din presă că medicii au fost ridicați pentru șpagă
Criză la spitalul Câmpulung: Rămas fără ortopezi după descinderea procurorilor, managerul a aflat din presă că medicii au fost ridicați pentru șpagă

Doi medici ortopezi, puși sub acuzare pentru luare de mită de zeci de ori. Doctorul Hăinișteanu, acuzat de peste 60 de infracțiuni, arestat 30 de zile

Doi medici ortopezi, puși sub acuzare pentru luare de mită de zeci de ori. Propunere de arestare pentru medicul Hăinișteanu, acuzat de peste 60 de infracțiuni

Procurorii suceveni au anunțat și ei suspendarea activității: ”Creşterea abruptă a vârstei de pensionare încalcă principiul independenței justiției în substanța sa”

Procurorii suceveni au anunțat și ei suspendarea activității: ”Creşterea abruptă a vârstei de pensionare încalcă principiul independenței justiției în substanța sa”
Procurorii suceveni au anunțat și ei suspendarea activității: ”Creşterea abruptă a vârstei de pensionare încalcă principiul independenței justiției în substanța sa”