Mașină cu peste 1.500 de pachete de țigări de contrabandă, oprită în trafic



tigari contrabanda
tigari contrabanda

O autoutilitară care transporta țigări de contrabandă a fost oprită miercuri după amiază în trafic, în municipiul Suceava. Mașina marca VW a fost oprită în jurul orei 16.00, pe strada Gheorghe Doja, iar la controlul efectuat în interior polițiștii au descoperit o adevărată comoară. Mai exact, erau 1.005 pachete cu inscripția „Marble”, 250 pachete cu inscripția „Ashima” și 250 pachete cu incripția „Compliment”, toate fără timbru. Șoferul, un anume Marin Fediuc, de 53 de ani, din Bălcăuți, nu a putut prezenta nici un fel de document pentru țigări, motiv pentru care s-a ales cu dosar penal pentru comiterea infracțiunii de ”contrabandă”. Marfa a fost indisponibilizată și urmează să fie distrusă.



Recomandări