Neatenție

Lovită de o mașină după ce a trecut strada pe trecerea de pietoni în fugă



O tânără în vârstă de 20 de ani a ajuns la Spitalul Județean Suceava după ce a fost lovită de o mașină chiar pe trecerea de pietoni. Vina în acest caz nu-i aparține doar șoferului, ci și victimei, care s-a angajat în traversare în fugă și fără să se asigure.
Totul s-a întâmplat în cursul zilei de duminică, pe strada Ștefan cel Mare din municipiul Suceava, pe trecerea de pietoni din fața fostului magazin Bucovina. Șoferul implicat în accident, Ioan B., în vârstă de 30 de ani, localnic, nu a mai putut evita impactul cu Lenuța O., în vârstă de 20 de ani, din orașul Siret, care, pur și simplu, i-a sărit în față. Pentru vindecare, tânăra va avea nevoie de 20 de zile de îngrijiri medicale.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare
Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare