Declic

La două zile după ce s-a certat cu iubitul a amenințat că se aruncă de la etaj



La două zile după ce s-a certat cu iubitul a amenințat că se aruncă de la etaj
La două zile după ce s-a certat cu iubitul a amenințat că se aruncă de la etaj

O femeie în vârstă de 36 de ani, din Rădăuți, a amenințat că se sinucide și se aruncă de la etajul doi al blocului în care locuia. Incidentul a avut loc duminică seară, în zona sediului ANAF din Rădăuți, și a fost semnalat la 112 chiar de iubitul tinerei. Acesta le-a spus polițiștilor că trecea întâmplător prin zona locuinței concubinei sale și a observat-o pe aceasta în timp ce stătea pe pervaz și amenința că se aruncă în gol. Bărbatul a cerut sprijin, iar la fața locului au mers polițiștii, pompierii și un echipaj SMURD. După circa 10 minute de consiliere, femeia a acceptat să renunțe la intenția de a se sinucide. Din primele date se pare că momentul de declic a plecat de la un eveniment care s-a petrecut în ziua de 31 decembrie. În acea zi, între cei doi iubiți a avut loc o ceartă, dar care nu lăsa să se întrevadă finalul din seara de 2 ianuarie. Tânăra a fost preluată de echipajul medical și transportată la spitalul din Rădăuți, iar în final a fost internată în Secția de Psihiatrie.



Recomandări

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu
O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

Ofensivă a Poliției Suceava față de șoferii băuți și fără permise. Rețineri una după alta și două mandate de arestare pentru 30 de zile

Sucevean arestat după șapte încălcări ale ordinului care îi interzicea orice contact cu soția sa
Sucevean arestat după șapte încălcări ale ordinului care îi interzicea orice contact cu soția sa