Nereguli în trafic

L-au oprit pentru că avea viteză prea mare și i-au făcut dosar penal



Șoferul a fost oprit pentru că a depășit limita de viteză
Șoferul a fost oprit pentru că a depășit limita de viteză

Un bărbat în vârstă de 33 de ani, care are dublă cetățenie, română și ucraineană, s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins în trafic în timp ce mergea cu viteză prea mare. S-a întâmplat în dimineața zilei de sâmbătă, în timp ce polițiștii Compartimentul Rutier Gura Humorului erau la Frasin, pe DN 17, pentru depistarea șoferilor vitezomani. Mașina condusă de bărbat, marca Mercedes-Benz, avea 92 km/h, peste limita admisă pe acel sector de drum. După ce au verificat baza de date, oamenii legii au constatat că cetățeanul româno-ucrainean avea suspendat dreptul de a conduce un autovehicul pe drumurile publice din 9 ianuarie 2023. În acea zi, a fost prins în localitatea Josenii Bârgăului, din județul Bistrița-Năsăud, în timp ce conducea un autovehicul având dovada înlocuitoare a permisului de conducere expirată. La vremea respectivă s-a ales cu dosar penal, iar după isprava de sâmbătă a mai primit bonus un al doilea dosar penal. Acum este cercetat pentru comiterea infracțiunii de „conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul cu permisul de conducere suspendat”.



Recomandări

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș

Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro
Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro