Hoț

I-a furat bicicleta de pe esplanada Casei de Cultură Suceava



Un bărbat din municipiul Suceava a reclamat la poliție că i-a fost furată bicicleta de pe esplanada de lângă Casa de Cultură, autorul fiind prins de polițiști câteva minute mai târziu. Miercuri, în jurul orei 20.30, Poliția municipiului Suceava a fost sesizată prin numărul de urgențe 112 de un bărbat în vârstă de 42 de ani că i-a fost furată bicicleta marca Omega din zona esplanadei centrale, într-un moment de neatenție. Reclamatul le-a explicat polițiștilor că un bărbat necunoscut a fugit cu bicicleta spre zona stației de autobuz Centru.
Patrula de siguranță publică a poliției a depistat în scurt timp, la intersecția arterei principale – Calea Unirii, cu strada Traian Vuia, un bărbat care se deplasa pe o bicicletă verde fosforescent, așa cum sesizare păgubitul. A fost identificat un bărbat de 38 de ani, din municipiul Suceava, care sustrăsese bicicleta cu puțin timp în urmă.
Bicicleta a fost predată proprietarului.
Polițiștii au deschis un dosar penal și continuă cercetările.



Recomandări

Nepot arestat după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani
Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava
Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Un tânăr care a comis un accident rutier acum mai bine de cinci ani a fost trimis să mediteze la pușcărie

Pe 6 ianuarie 2021, un bărbat în vârstă de 49 de ani, care se deplasa pe bicicletă, și-a găsit sfârșitul, fiind lovit din spate de un autoturism
Pe 6 ianuarie 2021, un bărbat în vârstă de 49 de ani, care se deplasa pe bicicletă, și-a găsit sfârșitul, fiind lovit din spate de un autoturism