Violență

Elev din Dolhasca, tâlhărit de unul dintre colegi



O acțiune pe linie de prevenire a infracțiunilor săvârșite de minori, desfășurată miercuri de polițiștii din județ, a scos la iveală un nou caz de violență în care sunt implicați elevii. Un tânăr în vârstă de 17 ani, din orașul Dolhasca, obișnuia să-l deposedeze de bani pe unul dintre colegii mai mici. Actele de agresiune se petreceau în afara școlii, de obicei când elevii se îndreptau spre casă. Agresorul, Vasile S., elev la o școală din localitate, îl deposeda de bani pe Ion S., coleg de școală, cu un an mai mic. Puștiul obișnuia să-i smulgă din mână portofelul colegului, și să-și ia suma de care avea nevoie. În total, agresorul a furat din buzunarele colegului în jur de 20 de lei. Poliția continuă cercetările, demarând urmărirea penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie.



Recomandări

Șase adolescenți care au contribuit la prinderea unui individ care a tâlhărit o femeie de 80 de ani, premiați de polițiști

Șase adolescenți care au contribuit la prinderea unui individ care a tâlhărit o femeie de 80 de ani, premiați de polițiști
Șase adolescenți care au contribuit la prinderea unui individ care a tâlhărit o femeie de 80 de ani, premiați de polițiști

Concursul de matematică şi limba română pentru elevii claselor a IV-a şi a VIII-a, la Colegiul „Ștefan cel Mare”

Concursul de matematică şi limba română pentru elevii claselor a IV-a şi a VIII-a, la Colegiul „Ștefan cel Mare”
Concursul de matematică şi limba română pentru elevii claselor a IV-a şi a VIII-a, la Colegiul „Ștefan cel Mare”

Premiul I câștigat de o elevă de la Colegiul „Ștefan cel Mare” Suceava, la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate Românească

Premiul I câștigat de o elevă de la Colegiul „Ștefan cel Mare” Suceava, la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate Românească
Premiul I câștigat de o elevă de la Colegiul „Ștefan cel Mare” Suceava, la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate Românească