Două persoane au ajuns la spital după un accident la Stulpicani



Două persoane au ajuns la spital după un accident la Stulpicani
Două persoane au ajuns la spital după un accident la Stulpicani

Două persoane au fost preluate de echipajele medicale și au fost transportate în după-amiaza zilei de marți la Spitalul Orășenesc Gura Humorului. Cele două persoane au fost rănite în urma unui accident care a avut loc la Stulpicani.
La fața locului au ajuns pompierii militari ai Gărzii de Intervenție Gura Humorului cu modulul SMURD (autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2) cu sprijinul unui echipaj SAJ. Polițiștii au demarat cercetări pentru a stabili cine se face vinovat de producerea acestui accident, precum și dacă șoferii implicați au consumat sau nu băuturi alcoolice înainte de a pleca la drum.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control