În luna mai

Două eleve din județ, la Olimpiada de Lingvistică



Olimpiada de Lingvistică se va desfășura în luna mai
Olimpiada de Lingvistică se va desfășura în luna mai

La Olimpiada de Lingvistică „Solomon Marcus”, clasele a V-a – a VIII-a, Suceava va fi reprezentată de elevele Alexandra Buzilă (clasa a VI-a, Școala Gimnazială „Miron Costin”, prof. Ancuța Nadia Gulei) și Rebeca Spoială (clasa a VIII-a, Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava, prof. Carmen Bocăneț).
Competiția se va desfășura în Ilfov, în perioada 10-12 mai 2019.



Recomandări

Două proiecte premiate, două medalii și o calificare la Londra pentru elevi ai Colegiului „Petru Rareș”

Două proiecte premiate, două medalii și o calificare la Londra pentru elevi ai Colegiului „Petru Rareș”
Două proiecte premiate, două medalii și o calificare la Londra pentru elevi ai Colegiului „Petru Rareș”