Dorin Goian și-a trecut un nou titlu în palmares



Dorin Goian a câștigat în premieră Cupa Monitorul după ce l-a învins în finală pe Ștefan Ungureanu
Dorin Goian a câștigat în premieră Cupa Monitorul după ce l-a învins în finală pe Ștefan Ungureanu

Ediția a XIV-a a Cupei Monitorul și-a desemnat câștigătorul Categoriei Principală +40. El este un sportiv bine-cunoscut publicului din România, fostul mare fotbalist Dorin Goian, care după încheierea activității profesioniste și-a declarat dragostea pentru tenis.
În finală, „Goe” l-a avut ca adversar pe bunul său amic Ștefan Ungureanu, de care-l leagă o frumoasă rivalitate. De această dată Dorin a prins însă o zi de excepție, nu a greșit aproape nici o minge, s-a apărat magistral și a apăsat pedala de accelerație în atac atunci când a trebuit. În ciuda încercărilor sale, „Fane” n-a avut nici o șansă în meciul decisiv pentru titlu și a trebuit să se recunoască învins la capătul unui joc fără istoric, încheiat cu scorul de 6-2, 6-2.
Pentru ziua de joi este programată o nouă finală, a Categoriei Elită -40, în care se vor confrunta humoreanul Gheorghiță Șestac și botoșăneanul Dan Vlădeanu. Partida se va disputa la Baza sportivă „Unirea”, cu începere de la ora 17.00.



Recomandări

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu
O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

Suceava a găzduit și anul acesta cel mai mare festival de datini și obiceiuri de iarnă din țară, urmărit de mii de suceveni și turiști

Suceava a găzduit și anul acesta cel mai mare festival de datini și obiceiuri de iarnă din țară, urmărit de mii de suceveni și turiști
Suceava a găzduit și anul acesta cel mai mare festival de datini și obiceiuri de iarnă din țară, urmărit de mii de suceveni și turiști