Doi tineri din București, căutați de salvamontiști în munții Bucegi



Doi tineri din București sunt căutați de jandarmii montani și salvamontiști în munții Bucegi, transmite corespondentul MEDIAFAX.Potrivit jandarmilor montani, o tânără a sunat la 112 și a anunțat că era împreună cu prietenul său pe Jepii Mici și nu-l mai găsește.“ Cei doi, din București, coborau de pe Platoul Bucegi, pe Jepii Mici, către Bușteni. Tânăra a povestit că mergea înainte și mai jos de cabana Caraiman s-a întors să vorbească cu prietenul său. Atunci a realizat că nu mai este cu ea și a sunat la 112. L-a strigat și l-a sunat, dar nu a răspuns” a declarat, pentru MEDIAFAX, Leonard Dragomirescu, purtător de cuvânt al Inspectoratului Județean de Jandarmi Prahova



Recomandări

Doi tineri din Suceava, arestați pentru tentativă de omor după ce au intrat cu intenție în mașina unui polițist care păzea un camion cu lemne

Atacul tentativă de omor asupra unui polițist care păzea un camion cu lemne, la Broșteni, anchetat de Parchetul General al României
Atacul tentativă de omor asupra unui polițist care păzea un camion cu lemne, la Broșteni, anchetat de Parchetul General al României