Doi profesori de la Colegiul „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți, depistați pozitiv la Covid



Colegiul „Eudoxiu Hurmuzachi” din Rădăuți
Colegiul „Eudoxiu Hurmuzachi” din Rădăuți

Doi profesori de la Colegiul „Eudoxiu Hurmuzachi” din Rădăuți au fost depistați pozitiv la Covid-19. Aceștia vor sta în izolare 14 zile. Consiliul de administrație al colegiului a hotărât ca deschiderea noului an școlar, luni, 13 septembrie, să se facă diferențiat: clasele X-XII – online, clasele a IX-a și a V-a, fizic, în clasă, doar cu diriginții, pentru a se evita aglomerația. Directorul Colegiului „Eudoxiu Hurmuzachi” din Rădăuți, prof. dr. Adrian-Nicolae Puiu, ne-a spus că a fost anunțată Direcția de Sănătate Publică Suceava și s-a cerut o anchetă epidemiologică. Aceasta ar putea să aibă loc vineri, 10 septembrie, iar rezultatul acesteia ar putea cântări greu în felul cum se va desfășura cel puțin prima săptămână a noului an școlar la colegiul rădăuțean.
Propunerea consiliului de administrație al colegiului pentru felul în care se va desfășura deschiderea noului an școlar a fost trimisă și Inspectoratului Școlar Județean Suceava, de unde se așteaptă un răspuns.



Recomandări

Absolvire cu emoții și premii pentru cea de-a treia generație de gimnaziu a Colegiului ”Hurmuzachi”

Absolvire cu emoții și premii pentru cea de-a treia generație de gimnaziu a Colegiului ”Hurmuzachi”
Absolvire cu emoții și premii pentru cea de-a treia generație de gimnaziu a Colegiului ”Hurmuzachi”

Expoziție-concurs „Zilele elevului arhitect”: Premiul anual pentru arhitectură, câștigat de Steluța Colban, de la Colegul de Artă Suceava

Expoziție-concurs „Zilele elevului arhitect”: Premiul anual pentru arhitectură, câștigat de Steluța Colban, de la Colegul de Artă Suceava
Expoziție-concurs „Zilele elevului arhitect”: Premiul anual pentru arhitectură, câștigat de Steluța Colban, de la Colegul de Artă Suceava

213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu

213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu
213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu