Doi pietoni, o femeie și un bărbat, răniți după ce au fost victime ale unor accidente



Doi pietoni, o femeie și un bărbat, răniți după ce au fost victime ale unor accidente
Doi pietoni, o femeie și un bărbat, răniți după ce au fost victime ale unor accidente

Doi pietoni, o femeie și un bărbat, au fost răniți după ce au fost victime ale unor accidente rutiere. Unul dintre evenimente a avut loc pe strada Bogdan Vodă, din Rădăuți. O femeie în vârstă de 63 de ani, din Frătăuții Noi, a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure. În acel moment, a fost surprinsă și lovită de un autoturism marca Audi, condus de un tânăr de 39 de ani, din Iaslovăț. Femeia a fost preluată de un echipaj SMURD și transportată la Spitalul Municipal Rădăuți în vederea acordării de îngrijiri medicale, unde i s-a stabilit diagnosticul: plagă contuză parieto-occipitală stânga (rănită ușor). Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest și s-a constatat că nu consumase băuturi alcoolice. În schimb, femeia accidentată avea în etilotest o valoare de 0,87 mg/l alcool pur în aerul expirat. Cel de al doilea accident care a avut ca rezultat rănirea unei persoane s-a petrecut pe data de 17 februarie, dar a fost raportat poliției abia în cursul zilei de marți. Din cercetări, a rezultat că în ziua respectivă, o femeie de 42 de ani, din Pătrăuți, aflată la volanul unui autoturism marca VW Golf, a lovit un localnic în vârstă de 68 de ani, care circula ca pieton. Bărbatul a fost proiectat în șanț, iar șoferița l-a ridicat și l-a dus acasă, fără a mai anunța poliția. Bărbatul a refuzat să meargă la spital, iar totul a ieșit la iveală după ce o polițistă de la Secția Rurală Dărmănești a aflat de caz și i-a anunțat pe colegii Biroului Rutier Suceava.



Recomandări

Patru copii la spital, după accidente rutiere. Situație îngrijorătoare cu minorii pe biciclete și trotinete electrice

Patru copii la spital, după accidente rutiere. Situație îngrijorătoare cu minorii pe biciclete și trotinete electrice
Patru copii la spital, după accidente rutiere. Situație îngrijorătoare cu minorii pe biciclete și trotinete electrice

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112