Rutier

Doi pietoni, accidentați pe străzile Sucevei în doar 20 de minute



Șirul accidentelor rutiere în care sunt implicați pietonii care circulă pe străzile din municipiul Suceava continuă aproape în fiecare zi, miercuri, în interval de mai puțin de jumătate de oră, doi pietoni fiind luați pe sus de mașini. Mai întâi, în jurul orelor 7.30, Ioan R., în vârstă de 27 de ani, din comuna Fântânele, care se deplasa regulamentar pe bulevardul 1 Decembrie 1918, a fost lovit de o mașină chiar pe trotuar. Datorită slabei experiențe, Mariana I., în vârstă de 47 de ani, din comuna Brodina, a scăpat de sub control mașina pe care o conducea lovindu-l pe pietonul care circula regulamentar. Doar 20 de minute mai târziu, un alt pieton avea să fie accidentat, de această dată totul petrecându-se pe strada Petru Rareș. Ileana Z., în vârstă de 45 de ani, din comuna Bosanci, a fost lovită chiar pe trecerea de pietoni de un VW GOLF V, condus de localnicul Gelu G., de 54 de ani. În ambele cazuri victimele au scăpat cu răni ușoare.



Recomandări

Doi tineri din Suceava, arestați pentru tentativă de omor după ce au intrat cu intenție în mașina unui polițist care păzea un camion cu lemne

Atacul tentativă de omor asupra unui polițist care păzea un camion cu lemne, la Broșteni, anchetat de Parchetul General al României
Atacul tentativă de omor asupra unui polițist care păzea un camion cu lemne, la Broșteni, anchetat de Parchetul General al României

La 20 de ani, fără experiență, dar cu viteză excesivă, a pierdut controlul asupra BMW-ului într-o depășire și a provocat o tragedie

Un tânăr în vârstă de 20 de ani, la volanul unui BMW, a provocat accidentul cu final tragic de duminică după-amiază, de pe drumul județean de la Moldovița
Un tânăr în vârstă de 20 de ani, la volanul unui BMW, a provocat accidentul cu final tragic de duminică după-amiază, de pe drumul județean de la Moldovița