Nervos

De supărare că mașina nu pornea, i-a dat foc



Stingere incendiu (fotografie generică)
Stingere incendiu (fotografie generică)

Un bărbat din satul Bilca și-a incendiat propria mașină. Incidentul a avut loc vineri seară, în curtea gospodăriei fratelui proprietarului mașinii. Aflat sub influența băuturilor alcoolice, bărbatul a încercat de mai multe ori să pornească autoturismul marca Peugeot 407. Pentru că mașina avea defecțiuni și nu pornea, proprietarul s-a enervat și i-a dat foc.
Alarma la serviciul unic de urgență 112 a fost dată de un vecin care a spus că ”vede fum, arde ceva, s-a auzit o bubuitură”. Pentru stingerea incendiului a fost trimis un echipaj de la Garda Vicovu de Sus. Pompierii au stins ultimele flăcări, dar autoturismul a fost distrus în totalitate. Cum proprietarul mașinii era în continuare agresiv, polițiștii sosiți și ei la fața locului l-au luat pe sus și l-au dus la Secția de Psihiatrie a Spitalului Municipal Rădăuți, unde a rămas internat.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Cozi la emiterea de abonamente de parcare pentru riverani, în prima zi în care s-a dat startul pentru zonele de pe 6 Noiembrie și Mărășești

Cozi la emiterea de abonamente de parcare pentru riverani, în prima zi în care s-a dat startul pentru zonele de pe 6 Noiembrie și Mărășești
Cozi la emiterea de abonamente de parcare pentru riverani, în prima zi în care s-a dat startul pentru zonele de pe 6 Noiembrie și Mărășești