Copil în vârstă de 2 ani, cu arsuri după ce a tras o tigaie de pe aragaz



Copilul a ajuns la UPU Suceava
Copilul a ajuns la UPU Suceava

Un copil de 2 ani a ajuns la spital cu arsuri după ce a tras de pe aragaz o tigaie. Incidentul nefericit s-a petrecut miercuri, în casa bunicilor copilului, din Preutești. Băiețelul a fost găsit de părinți în stare relativ bună și aceștia au decis inițial să nu îl ducă la spital, dându-l cu o cremă de la farmacie, dar a doua zi, joi, au hotărât să-l transporte la Spitalul Municipal Fălticeni în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate, de unde a fost trimis la Unitatea de Primiri Urgențe de la Spitalul Județean Suceava
Aici minorul a fost diagnosticat cu „arsuri cu lichid fierbinte de gr. II și III, facie ureche și umăr drept, braț drept, cervical drept”.
Polițiștii au concluzionat că „în cauză nu sunt suspiciuni cu privire la comiterea vreunei fapte penale”.



Recomandări

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare
Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă