În aceeași oală

Cătălin Miron: ”Loghin și Tatar, un cuplu toxic pentru Rădăuți”



Cătălin Miron, candidatul ALDE pentru funcția de primar al municipiului Rădăuți
Cătălin Miron, candidatul ALDE pentru funcția de primar al municipiului Rădăuți

Cătălin Miron, candidatul ALDE pentru funcția de primar al municipiului Rădăuți, consideră că foștii parteneri din PSD, Bogdan Loghin și Nistor Tatar, mimează lupta politică pentru că le este teamă unul de celălalt.
”Bogdan Loghin și Nistor Tatar au fost ani în șir precum timbrul și scrisoarea, nedezlipiți. Când unul era primar, celălalt era director la SC Servicii Comunale SA, iar mai apoi unul viceprimar și celălalt primar în Rădăuți. Cu ce se deosebesc cei doi? Cu absolut nimic. Provin din aceeași școală a PSD și sunt mânați doar de interese mărunte și personale. Nici unul dintre ei nu a făcut ceva constructiv pentru oraș. Loghin și Tatar sunt cel mai toxic cuplu pentru Rădăuți. Dacă Doamne ferește vreunul dintre ei va ajunge primar, Rădăuțiul va ajunge în faliment”, a opinat Cătălin Miron.
Candidatul ALDE consideră că foștii parteneri din PSD Nistor Tatar și Bogdan Loghin au făcut împreună prea mult rău Rădăuțiului și locuitorilor acestui oraș.
”Până vor răspunde penal, normal ar fi să nu mai fie la „butoane” (vorba domnului Tatar). Cei doi, Nistor Tatar și Bogdan Loghin, nu se vor ataca în mod real și asta pentru că s-ar autodistruge reciproc. Faptul că astăzi domnul Loghin este marioneta deputatului Mihalescul și a grupurilor sale de interese economice nu înseamnă că alternativa oferită de domnul Tatar este mai bună. În realitate, ambii candidați, Nistor Tatar și Bogdan Loghin, sunt la fel de toxici”, a concluzionat Cătălin Miron.



Recomandări

213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu

213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu
213 absolvenți ai Colegiului „Hurmuzachi” Rădăuți și-au luat „rămas-bun” de la anii de liceu

Primarul Bogdan Loghin anunță că opt săli de jocuri din Rădăuți s-au închis deja după expirarea autorizațiilor

Primarul Bogdan Loghin anunță că opt săli de jocuri din Rădăuți s-au închis deja după expirarea autorizațiilor
Primarul Bogdan Loghin anunță că opt săli de jocuri din Rădăuți s-au închis deja după expirarea autorizațiilor