Bărbat aflat aproape în comă alcoolică, prins de poliție la volan



Bărbat aflat aproape în comă alcoolică, prins de poliție la volan
Bărbat aflat aproape în comă alcoolică, prins de poliție la volan

Un bărbat în vârstă de 45 de ani s-a ales cu dosar penal după ce s-a urcat la volan beat criță. Potrivit unui comunicat al IPJ Suceava, miercuri, la ora 22.25, polițiștii din cadrul Compartimentului Rutier Gura Humorului au oprit pentru control, pe str. Podului, un autoturism Audi A4, condus de un bărbat în vârstă de 45 ani, din orașul Gura Humorului.Deoarece conducătorul auto emana halenă alcoolică, s-a procedat la testarea acestuia cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 1.26 mg/l alcool pur în aerul expirat, și i s-au recoltat mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.S-a întocmit dosar penal privind infracțiunea de „conducere sub influența alcoolului”.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Oprit de polițiști după ce aplicația E-Dac a indicat că nu are RCA, un șofer era și băut, și cu permisul anulat

BMW condus cu viteză, urmărit în noapte din Suceava spre Șcheia, unde un echipaj de poliție a blocat șoferul fugar
BMW condus cu viteză, urmărit în noapte din Suceava spre Șcheia, unde un echipaj de poliție a blocat șoferul fugar

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii
Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii