Băiat de 15 ani, prins conducând o mașină, la Udești



Băiat de 15 ani, prins conducând o mașină, la Udești
Băiat de 15 ani, prins conducând o mașină, la Udești

O patrulă din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Ipotești a oprit pentru control duminică, la ora 21.00, pe DJ 208A din comuna Udești, un autoturism condus de un localnic de 15 ani.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de „conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul fără a poseda permis de conducere”, se precizează în comunicatul poliției.



Recomandări

Tânăr în arest după ce a ieșit în trafic, cu mașina, cu încă patru prieteni, deși este deja judecat pentru conducere fără permis

Tânăr în arest după ce a ieșit în trafic, cu mașina, cu încă patru prieteni, deși este deja judecat pentru conducere fără permis
Tânăr în arest după ce a ieșit în trafic, cu mașina, cu încă patru prieteni, deși este deja judecat pentru conducere fără permis

Pentru a nu fi prins de polițiști, un motociclist a călcat pedala de accelerație și a trecut inclusiv pe roșu, la semafor

Avea permisul suspendat și pentru a scăpa basma curată a oferit polițiștilor date despre un alt bărbat
Avea permisul suspendat și pentru a scăpa basma curată a oferit polițiștilor date despre un alt bărbat