Accident

Autoturism intrat într-un stâlp. Cinci oameni au fost preluați de ambulanțe



Mașină intrată în stâlp Brașca
Mașină intrată în stâlp Brașca

Un autoturism scăpat de sub control a intrat violent într-un stâlp de electricitate pe raza satului Brașca, comuna Ilișești. Impactul a fost destul de violent, iar în mașină erau în total cinci oameni, care au resimțit destul de puternic impactul. Prin urmare, alarma pentru echipajele medicale a fost una importantă.
Pompierii militari de la Detașamentul Suceava au intervenit cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2, cu sprijinul a patru ambulanțe de la Serviciul de Ambulanță Județean Suceava.
Cele cinci persoane implicate în accident (patru bărbați și o femeie) erau conștiente și cooperante, toate fiind preluate de către ambulanțe.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control