Aproximativ 50 de angajați ai Filarmonicii „Oltenia” din Craiova au protestat în holul instituției



Aproximativ 50 de angajați ai Filarmonicii „Oltenia” din Craiova au protestat, marți, în holul instituției, cerând demisia a trei dintre șefi, acesta fiind cel de-al doilea protest organizat de artiștii Filarmonicii în decurs de două săptămâni, transmite corespondentul MEDIAFAX.La protestul organizat marți, angajații Filarmonicii „Oltenia” au purtat pancarte cu diverse mesaje, printre altele transmițând că instituția este una culturală, nu o afacere.Artiștii Filarmonicii Oltenia o acuză pe șefa de la Resurse Umane că face presiuni asupra lor pentru a se reclama unii pe alții, dar și pentru a susține păstrarea în funcții a unor angajați apropiați ei, în acest sens inițiind și un memoriu prin care au cerut conducerii instituției demisia acesteia din funcție.



Recomandări

Angajații Casei de Pensii Suceava au organizat un protest spontan, nemulțumiți de noua Lege a salarizării unitare

Angajații Casei de Pensii Suceava au organizat un protest spontan, nemulțumiți de noua Lege a salarizării unitare
Angajații Casei de Pensii Suceava au organizat un protest spontan, nemulțumiți de noua Lege a salarizării unitare

Angajații Finanțelor sucevene au întrerupt total lucrul cu publicul, joi, în semn de protest față de noua lege a salarizării unice

Angajații Finanțelor sucevene au întrerupt total lucrul cu publicul, joi, în semn de protest față de noua lege a salarizării unice
Angajații Finanțelor sucevene au întrerupt total lucrul cu publicul, joi, în semn de protest față de noua lege a salarizării unice

Protest pe cod roșu de ploaie față de amânarea unor plăți cu un an, pentru angajații din educație

Protest pe cod roșu de ploaie față de amânarea unor plăți cu un an, pentru angajații din educație
Protest pe cod roșu de ploaie față de amânarea unor plăți cu un an, pentru angajații din educație