Anchetă la Ambulanță în Buzău, după ce o femeie a murit într-o stație de autobuz



Conducerea Serviciului Județean de Ambulanță Buzău a început, vineri, o anchetă internă pentru a verifica modul în care personalul medical a intervenit în cazul unei femei care a murit într-o stație de autobuz din municipiu, după ce martorii au declarat că echipajul medical a venit târziu, scrie Mediafax. Verificările au fost declanșate vineri, după ce unul dintre martori care a sunat la 112 a declarat că ambulanța solicitată de două ori ar fi ajuns cu o întârziere de aproximativ 30 de minute în stația de autobuz din zona Unirii, transmite corespondentul MEDIAFAX.Martorii au declarat că echipajul a ajuns cu întârziere în stația de autobuz în care a murit femeia, în timp ce reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Buzău susțin că adresa a fost comunicată greșit.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare
Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă