Amenzi pentru cei care au provocat incendii de vegetație uscată



Amenzi pentru cei care au provocat incendii de vegetație uscată
Amenzi pentru cei care au provocat incendii de vegetație uscată

Inspectorii de specialitate ai pompierilor militari suceveni au aplicat, în cursul zilei de marți, 5 martie 2019, patru sancțiuni contravenționale, în cuantum de 2.500 lei fiecare, celor care au provocat incendii de vegetație uscată. „Misiunile inspectorilor vor continua, urmând ca după identificarea autorilor incendiilor aceștia să fie sancționați conform legislației în vigoare”, se precizează în comunicatul pompierilor.



Recomandări

ITM Suceava a aplicat amenzi de 175.500 de lei în luna mai, patru angajatori fiind sancționați pentru muncă nedeclarată

ITM Suceava a aplicat amenzi de 175.500 de lei în luna mai, patru angajatori fiind sancționați pentru muncă nedeclarată
ITM Suceava a aplicat amenzi de 175.500 de lei în luna mai, patru angajatori fiind sancționați pentru muncă nedeclarată

Pompierii avertizează că reîncepe sezonul incendiilor de vegetație, care pot provoca mari pagube sau pierderi de vieți

Pompierii avertizează că reîncepe sezonul incendiilor de vegetație, care pot provoca mari pagube sau pierderi de vieți
Pompierii avertizează că reîncepe sezonul incendiilor de vegetație, care pot provoca mari pagube sau pierderi de vieți