Aflați sub control judiciar, doi frați s-au agresat reciproc și au ajuns în arestul Poliției



Aflați sub control judiciar, doi frați s-au agresat reciproc și au ajuns în arestul Poliției
Aflați sub control judiciar, doi frați s-au agresat reciproc și au ajuns în arestul Poliției

Doi frați din Fălticeni care se aflau sub control judiciar pentru o perioadă de 60 de zile au sfârșit prin a ajunge în arestul Poliției.

Pentru că nu au respectat măsurile impuse, polițiștii au cerut ridicarea controlului judiciar și luarea măsurii arestului preventiv.

Mai exact, cei doi frați s-au agresat reciproc și s-au ales cu un nou dosar penal pentru ”violență în familie”.

În acest context, un magistrat de drepturi și libertăți de la Judecătoria Fălticeni a admis propunerea și a emis mandate de arestare pentru ambii frați pentru o perioadă de 30 de zile.

În cursul zilei de vineri, 6 martie, polițiștii i-au vizitat pe cei doi la domiciliile acestora, de unde i-au ridicat și dus în arestul Poliției Mureș.



Recomandări

Doi tineri din Suceava, arestați pentru tentativă de omor după ce au intrat cu intenție în mașina unui polițist care păzea un camion cu lemne

Atacul tentativă de omor asupra unui polițist care păzea un camion cu lemne, la Broșteni, anchetat de Parchetul General al României
Atacul tentativă de omor asupra unui polițist care păzea un camion cu lemne, la Broșteni, anchetat de Parchetul General al României