Sesizare falsă

A sesizat un scandal inexistent la casele lui George Becali din Arbore



Un tânăr în vârstă de 26 de ani, din Arbore, a fost amendat de polițiști cu 500 de lei noi deoarece a făcut o sesizare falsă la Serviciul Unic de Urgență 112, reclamând un scandal în zona caselor construite de George Becali în comună. Ajunși urgent la fața locului, polițiștii din Arbore au constatat că apelul nu se confirmă, scandalul fiind de fapt o „contră” între reclamat și un dușman al acestuia. Pe baza unui conflict spontan, reclamantul a vrut să-i facă „bucata” lui Cristi S., în vârstă de 22 ani, din Burla, venit în Arbore la mătușa sa, care locuiește în una din casele construite de George Becali în comuna Arbore. Pentru că i-a pus inutil pe oamenii legii pe drumuri, Petru P., cel care a efectuat apelul telefonic a fost sancționat cu suma amintită, amenda fiind aplicată pentru sesizare telefonică fără motiv întemeiat. În ceea ce-l privește pe tânărul reclamat, el a încasat totuși o amendă (500 de lei noi), fiind sancționat deoarece le-a adresat injurii oamenilor legii.



Recomandări

Polițiștii au împărțit amenzi după ce un chefliu a sunat la 112 și a reclamat că partenerul de pahar a plecat cu 10 lei

Polițiștii au împărțit amenzi după ce un chefliu a sunat la 112 și a reclamat că partenerul de pahar a plecat cu 10 lei
Polițiștii au împărțit amenzi după ce un chefliu a sunat la 112 și a reclamat că partenerul de pahar a plecat cu 10 lei

Un asistent medical de la Ambulanța Solca și consilier local la Arbore este cercetat după ce a lovit un aparținător beat

Un asistent medical de la Ambulanța Solca și consilier local la Arbore este cercetat după ce a lovit un aparținător beat
Un asistent medical de la Ambulanța Solca și consilier local la Arbore este cercetat după ce a lovit un aparținător beat

După scandalul de agresiune și perchezițiile de la domiciliu, primarul din Mitocu Dragomirnei și-a luat concediu medical

După scandalul de agresiune și perchezițiile de la domiciliu, primarul din Mitocu Dragomirnei și-a luat concediu medical
După scandalul de agresiune și perchezițiile de la domiciliu, primarul din Mitocu Dragomirnei și-a luat concediu medical

Parcările de pe încă patru străzi din municipiul Suceava au fost incluse de consilierii locali în lista celor de domiciliu și în regim mixt cu autotaxare

Parcările de pe încă patru străzi din municipiul Suceava au fost incluse de consilierii locali în lista celor de domiciliu și în regim mixt cu autotaxare
Parcările de pe încă patru străzi din municipiul Suceava au fost incluse de consilierii locali în lista celor de domiciliu și în regim mixt cu autotaxare