Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6625 lei
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Farul Constanţa a învins în deplasare Dacia Mioveni, scor 3-2, în Liga I

Duminică, 20 Aprilie 2008 (19:57:53)

Echipa Farul Constanţa a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2 (2-1), formaţia Dacia Mioveni, într-un meci contând pentru etapa a XXX-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.
  Pentru Dacia au marcat Neagoe '3, Cr. Bratu '58, în timp ce pentru Farul au înscris Nae '16, Gosici '24 şi Gerlem '64.

Dacia Mioveni a deschis scorul în minutul 3, prin Robert Neagoe, care a marcat de la 14 metri.

Marius Nae a restabilit egalitatea în minutul 16, când a înscris din unghi, direct sub transversală.

Gosici a marcat primul său gol pentru Farul în minutul 24, când, după o acţiune a lui Gerlem pe partea stângă, a primit mingea şi a şutat de la 10 metri.

Cristi Bratu a restabilit egalitatea în minutul 58, după ce a marcat cu un şut la colţul lung.

Din minutul 59, Farul a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Pătraşcu a fost eliminat.

Brazilianul Gerlem a readus Farul în avantaj, în minutul 64, când a înscris cu capul din plonjon.

În minutele de prelungire, Farul a evoluat în 9 jucători, după ce Voiculeţ a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Dacia Mioveni: 12. Stanca - 5. Ghindeanu (25. Chihaia '75), 6. Daouda, 14. Ir. Voicu, 3. Baicu - 20. A. Neagoe (17. Pol '35), 4. Olteanu (7. Murgan '55), 21. Frăsineanu, 18. R. Neagoe - 13. Bratu, 11. Savu. Antrenor: Sorin Cârţu.

Farul Constanţa: 1.Curcă - 2.Farmache, 3.Barbu, 5.Şchiopu, 27.Maxim - 14. Voiculeţ, 19.Ben Teekloh, 23. Pătraşcu, 10. Gerlem (16. Păcuraru '78), 25. M. Nae (24. Fatay '90) - 28. Gosici (26. Chico '46). Antrenor: Ion Marin.

Cartonaşe galbene: Daouda '21, R. Neagoe '34, Făsineanu '59, Bratu '90+2 / Voiculeţ '57, '90+2

Cartonaşe roşii: Pătraşcu '59, Voiculeţ '90+2

Meciul a fost arbitrat de o brigadă formată din Sorin Corpodean (centru) - Marcel Savaniu, Irina Mârţ (asistenţi) - Adrian Comănescu (rezervă).

Observatori au fost Mircea Stoenescu şi Florin Prunea.

Tehnicianul echipei Dacia Mioveni, Sorin Cârţu, nu a fost prezent la meci.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Farul Constanţa a învins în deplasare Dacia Mioveni, scor 3-2, în Liga I.
 Vizualizări articol: 752 |