Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9715 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,5614 lei

Gloria Buzău - Gloria Bistriţa, scor 1-0, în Liga I

Luni, 14 Aprilie 2008 (18:04:32)

Echipa Gloria Buzău a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Gloria Bistriţa, într-un meci contând pentru etapa a XXIX-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.
  Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 90+5 de Claudiu Ionescu, care a înscris cu un şut din interiorul careului.

Jucătorii Gloriei Bistriţa au trimis de două mingea în bară prin Turcu şi Nalaţi.

În minutul 60, jucătorii de la Gloria Buzău au cerut penalti la o centrare în careu, apreciind că un fundaş bistriţean a respins cu mâna.

Din minutul 86, Gloria Bistriţa a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Cosmin Tilincă a primit direct cartonaşul roşu deoarece l-a lovit cu cotul în faţă pe Tudose.

Gloria Buzău: 32. Mincă - 23. Ninu, 6. Tudose, 15. Vlaicu, 26. Eze - 8. Paleacu (14. Bicfalvi '70), 5. Doicaru, 20. Cl. Ionescu, 9. Ioviţă (17. Guda '90+2) - 99. Nunez (18. Nejneru '80), 21. Simion. Antrenor: Ştefan Stoica.

Gloria Bistriţa: 12. Tătăruşanu (22. Albuţ '55) - 24. Matei, 3. Popa, 25. D.Toma, 15. Fl. Ganea - 29. Negrean, 27. Dumitra, 30. L. Turcu, 8. Arhire (16. R. Dobre '80) - 21. Nalaţi, 7. Coroian (9. Tilincă '83). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Simion '67 / L. Turcu '30, Dumitra '70, R. Dobre '83

Meciul va fi arbitrat de Victor Berbecaru, ajutat la cele două linii de Eduard Dumitrescu şi Irina Mîrţ. Rezervă a fost Andrei Ioniţă.

Observatorii partidei au fost Mircea Cezar Ionescu şi Ioan Mureşan.

La meci au asistat 6.000 de spectatori.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Gloria Buzău - Gloria Bistriţa, scor 1-0, în Liga I.
 Vizualizări articol: 729 |