Google
SHOPPING CITY SUCEAVA - Craciun
SHOPPING CITY SUCEAVA - Craciun
SHOPPING CITY SUCEAVA - Craciun
 
luni, 19 dec 2011 - Anul XVI, nr. 299 (4897)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6656 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta3,8059 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook

Fotbal – copii

Sporting Suceava, printre laureatele Cupei Moş Crăciun

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)
Click aici pentru VIDEO

Tradiţionalul turneu de fotbal pentru copii Cupa Moş Crăciun şi-a desemnat ieri laureaţii odată cu disputarea meciurilor din fazele finale. Au fost trei zile pline de fotbal la Suceava, sutele de copii participanţi proveniţi de la cluburi din ţară şi din Republica Moldova reuşind să creeze o atmosferă încinsă în sala Liceului cu Program Sportiv şi în balonul de la Universitate. Dintre cluburile sucevene care s-au înscris în competiţie cel mai bine s-a prezentat Sporting Suceava, care a izbutit să se impună la categoria de vârstă 2003 după o finală fără istoric, 8-3 împotriva moldovenilor de la FC Buiucani. Pentru această frumoasă performanţă merită felicitat atât antrenorul Bogdan Pantea, cât şi jucătorii Răzvan Zofotă, Alex Crap, Bogdan Borosan, Sebastian Nechita, Alex Cazac, Răzvan Ilaş, Vlăduţ Spiridon, David Bâlbă, Andrei Varaşciuc, Tiberiu Tcaciuc, Alex Dohotaru, Mihnea Moştoflei, Luca Atitienei, Edi Neamţu şi Angelo Rotaru.

Foarte aproape de o mare victorie a fost şi Remember Câmpulung Moldovenesc în întrecerea de la categoria de vârstă 2002. Fotbaliştii antrenorului Mihai Eremia, care au evoluat în componenţa Cosmin Damian, Daniel Horga, Sevastian Rotundu, Cezar Liţu, Iustin Oblesniuc, Alin Vicliuc, Cristian Mureşan şi Tudor Jereczinski au pierdut la loteria penaltiurilor meciul din ultimul act susţinut împotriva celor de la FC Buiucani, pe care-i învinseseră cu o zi mai devreme în faza grupelor.

Evoluţii apreciate au mai avut echipele Bucovina Şcheia (categoria de vârstă 2000) şi Sporting Suceava (categoria de vârstă 2002), clasate pe treapta a treia a podiumului de premiere, dar şi Remember Câmpulung Moldovenesc (categoria de vârstă 2003), care a ajuns să dispute finala mică. „Consider ediţia a cincea Cupei Moş Crăciun ca fiind o competiţie reuşită din toate punctele de vedere. Pentru acest lucru doresc să mulţumesc Consiliului Judeţean Suceava şi tuturor celor care ne-au sprijin în organizarea întrecerii”, a declarat managerul turneului, Ciprian Anton.

 

Iată rezultatele complete înregistrate în ediţia din acest an la Cupa Moş Crăciun:

Categoria de vârstă copii născuţi în anul 2000

Grupa A

Dante Botoşani – LPS Suceava 6-0
Sporting Suceava – CSM Paşcani 1-0
LPS Suceava – CSM Paşcani 0-10
Dante Botoşani – Sporting Suceava 4-1
Dante Botoşani – CSM Paşcani 4-1
Sporting Suceava – LPS Suceava 6-0

Clasament: 1. Dante Botoşani – 12 puncte, 2. Sporting Suceava – 8 puncte, 3. CSM Paşcani – 4 puncte, 4. LPS Suceava – 0 puncte.


Grupa B

Bucovina Şcheia – LPS Piatra Neamţ 5-1
CSS Botoşani – AS Caşuba & Găluşcă Suceava 8-0
LPS Piatra Neamţ – AS Caşuba & Găluşcă Suceava 4-1
Bucovina Şcheia – CSS Botoşani 1-4
CSS Botoşani – LPS Piatra Neamţ 1-3

Bucovina Şcheia - AS Caşuba & Găluşcă Suceava 7-1

Clasament: 1. Bucovina Şcheia – 8 puncte, 2. CSS Botoşani – 8 puncte, 3. LPS Piatra Neamţ – 8 puncte, 4. AS Caşuba & Găluşcă Suceava – 0 puncte

 

Grupa C

Sport Style Suceava – FC Odorheiu Secuiesc 0-4
CN Nicu Gane Fălticeni – Politehnica Iaşi 0-10
FC Odorheiu Secuiesc – CN Nicu Gane Fălticeni 6-0
Sport Style Suceava – Politehnica Iaşi 0-6
Sport Style Suceava – CN Nicu Gane Fălticeni 2-1
Politehnica Iaşi – FC Odorheiu Secuiesc 0-0

Clasament: 1. Politehnica Iaşi – 9 puncte, 2. FC Odorheiu Secuiesc – 9 puncte, 3. Sport Style Suceava – 4 puncte, 4. CN Nicu Gane Fălticeni – 0 puncte.

 

Semifinale

Dante Botoşani – Politehnica Iaşi 1-3

Bucovina Şcheia – FC Odorheiu Secuiesc 0-1

 

Finala mică

Dante Botoşani – Bucovina Şcheia 1-3 (după lovituri de departajare)

 

Finala mare

Politehnica Iaşi – FC Odorheiu Secuiesc 0-1

Distincţii individuale

Golgeter: Georgică Popovici (Dante Botoşani)

Cel mai tehnic jucător: Radu Chiriac (Politehnica Iaşi)

Cel mai bun portar: Norbert Bencze (FC Odorheiu Secuiesc)

 

Categoria de vârstă copii născuţi în anul 2001

Grupa A

Sport Style Suceava – FC Vaslui 0-6
CN Mircea Eliade II Bucureşti – LPS Piatra Neamţ 1-4
LPS Piatra Neamţ – FC Vaslui 1-2
CN Mircea Eliade II Bucureşti – Sport Style Suceava 1-1
Sport Style Suceava – LPS Piatra Neamţ 0-5
CN Mircea Eliade II Bucureşti – FC Vaslui 0-5

Clasament: 1. FC Vaslui – 12 puncte, 2. LPS Piatra Neamţ – 8 puncte, 3. CN Mircea Eliade II Bucureşti – 1 punct, 4. Sport Style Suceava – 1 punct.

 

Grupa B

FC Odorheiu Secuiesc – CN Mircea Eliade Bucureşti 1-0
CSS Botoşani – FC Buiucani 0-6
CN Mircea Eliade Bucureşti – FC Buiucani 0-5
CSS Botoşani – FC Odorheiu Secuiesc 1-6
CN Mircea Eliade Bucureşti – CSS Botoşani 4-1
FC Odorheiu Secuiesc – FC Buiucani 1-5

Clasament: 1. FC Buiucani – 12 puncte, 2. FC Odorheiu Secuiesc – 8 puncte, 3. CN Mircea Eliade Bucureşti – 4 puncte, 4. CSS Botoşani – 0 puncte.

 

Semifinale

FC Vaslui – FC Odorheiu Secuiesc 3-1

FC Buiucani – LPS Piatra Neamţ 2-1

 

Finala mică

FC Odorheiu Secuiesc – LPS Piatra Neamţ 0-2

 

Finala mare

FC Vaslui – FC Buiucani 2-3

 

Distincţii individuale

Golgeter: Vitalie Pentelii (FC Buiucani)

Cel mai tehnic jucător: Valentin Ghibuşu (LPS Piatra Neamţ)

Cel mai bun portar: Ionuţ Aelenei (FC Vaslui)

 

Categoria de vârstă copii născuţi în anul 2002

Bucovina Şcheia – FC Buiucani 1-4
LPS Botoşani – Remember Câmpulung Moldovenesc 0-4
FC Buiucani – LPS Botoşani 3-1
Sporting Suceava – Bucovina Şcheia 4-0
LPS Botoşani – Sporting Suceava 0-3
Remember Câmpulung Moldovenesc – FC Buiucani 4-2
Sporting Suceava – Remember Câmpulung Moldovenesc 0-5
Bucovina Şcheia – LPS Botoşani 1-1
Remember Câmpulung Moldovenesc – Bucovina Şcheia 3-0
FC Buiucani – Sporting Suceava 2-1

Clasament: 1. Rememeber Câmplung Moldovenesc – 16 puncte, 2. FC Buiucani – 12 puncte, 3. Sporting Suceava – 8 puncte, 4. LPS Botoşani – 1 punct, 5. Bucovina Şcheia – 1 punct.

 

Finala mică

Sporting Suceava – LPS Botoşani 4-1

 

Finala mare

Remember Câmpulung Moldovenesc – FC Buiucani 4-5 (după lovituri de departajare)

 

Distincţii individuale

Golgeter: Iustin Oblesniuc (Remember Câmpulung Moldovenesc)

Cel mai tehnic jucător: Vladimir Fratea (FC Buiucani)

Cel mai bun portar: Cosmin Damian (Remember Câmpulung Moldovenesc)

 

Categoria de vârstă copii născuţi în anul 2003

LPS Botoşani – FC Buiucani 3-3
CSS Paşcani – Remember Câmpulung Moldovenesc 0-2
FC Buiucani – CSS Paşcani 3-1
Sporting Suceava – LPS Botoşani 5-2
CSS Paşcani – Sporting Suceava 0-5
Remember Câmpulung Moldovenesc – FC Buiucani 3-3
Sporting Suceava – Remember Câmpulung Moldovenesc 5-1
CSS Paşcani – LPS Botoşani: 1-3
Remember Câmpulung Moldovenesc – LPS Botoşani 1-1
FC Buiucani – Sporting Suceava 4-3

Clasament: 1. Sporting Suceava – 12 puncte, 2. FC Buiucani – 10 puncte, 3. LPS Botoşani – 6 puncte, 4. Remember Câmpulung Moldovenesc – 6 puncte, 5. CSS Paşcani – 0 puncte.

 

Finala mică

LPS Botoşani – Remember Câmpulung Moldovenesc 6-3

 

Finala mare

Sporting Suceava – FC Buiucani 8-3

 

Distincţii individuale

Golgeter: Sebastian Nechita (Sporting Suceava)

Cel mai tehnic jucător: Mateo Văcariu (LPS Botoşani)

Cel mai bun portar: Răzvan Zofotă (Sporting Suceava)

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Sporting Suceava, printre laureatele Cupei Moş Crăciun.
 Vizualizări articol: 1049 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 1.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 1.0 din 1 vot
Sporting Suceava, printre laureatele Cupei Moş Crăciun1.051

Optik Tataru
Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei