TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
miercuri, 29 iul 2009 - Anul XIV, nr. 175 (4161)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8831 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0924 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a III-a

Şcoala de Fotbal Rădăuţi rămâne în eşalonul 3!

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Federaţia Română de Fotbal a stabilit ieri programul competiţional pentru sezonul 2009-2010 al Ligii a III-a. După cum se observă, datorită faptului că mai multe formaţii nu s-au înscris în campionat din cauza problemelor financiare, Şcoala de Fotbal Rădăuţi (Rarăul Câmpulung Moldovenesc) a reuşit să-şi păstreze locul în eşalonul trei, cu toate că a încheiat sezonul precedent pe un loc retrogradabil. Pe lângă Rapid Suceava şi Şcoala de Fotbal Rădăuţi, în ediţia de campionat 2009-2010 a Ligii a III-a va activa şi o a treia grupare suceveană, CS Gura Humorului, formaţie care a promovat din Liga a IV-a în această vară.

 

Iată programul complet al Seriei I, Liga a III-a:
Etapa I (14 august):
Sporting II Vaslui – CSM Focşani,
Willy Bacău – FC Panciu,
Dunărea II Galaţi – Ceahlăul II P. Neamţ,
Rapid CFR Suceava – CFR Paşcani,
Aerostar Bacău – Laminorul Roman,
CS Gura Humorului – Pambac Bacău,
Poli Galaţi – Cetatea Tg. Neamţ,
Rarăul Câmpulung – CF Brăila,
Poli II Iaşi – Oţelul II Galaţi.

Etapa a II-a (21 august):
CSM Focşani – Poli Galaţi,
FC Panciu – Rarăul Câmpulung,
Ceahlăul II – Rapid CFR Suceava,
Laminorul Roman – CS Gura Humorului,
Pambac Bacău – Sporting II Vaslui,
Cetatea Tg. Neamţ – Willy Bacău,
CF Brăila – Poli II Iaşi,
Oţelul II Galaţi – Dunărea II Galaţi,
CFR Paşcani – Aerostar Bacău.

Etapa a III-a (28 august):
Willy Bacău – CSM Focşani,
Poli II Iaşi – FC Panciu,
Dunărea II Galaţi – CF Brăila,
Rapid CFR Suceava – Oţelul II Galaţi,
Aerostar Bacău – Ceahlăul II,
Poli Galaţi – Pambac Bacău,
Sporting II Vaslui – CS Gura Humorului,
Rarăul Câmpulung – Cetatea Tg. Neamţ,
CFR Paşcani – Laminorul Roman.

Etapa a IV-a (4 septembrie):
CSM Focşani – Rarăul Câmpulung,
FC Panciu – Dunărea II Galaţi,
CS Gura Humorului – Poli Galaţi,
Ceahlăul II – CFR Paşcani,
Laminorul Roman – Sporting II Vaslui,
Pambac Bacău – Willy Bacău,
Cetatea Tg. Neamţ – Poli II Iaşi,
CF Brăila – Rapid CFR Suceava,
Oţelul II Galaţi – Aerostar Bacău.

Etapa a V-a (11 septembrie):
Poli II Iaşi – CSM Focşani,
Rapid CFR Suceava – FC Panciu,
Dunărea II Galaţi – Cetatea Tg. Neamţ,
Aerostar Bacău – CF Brăila,
Poli II Galaţi – Sporting II Vaslui,
Willy Bacău – CS Gura Humorului,
Rarăul Câmpulung – Pambac Bacău,
Ceahlăul II – Laminorul Roman,
CFR Paşcani – Oţelul II Galaţi.

Etapa a VI-a (18 septembrie):
CSM Focşani – Dunărea II Galaţi,
FC Panciu – Aerostar Bacău,
CS Gura Humorului – Rarăul Câmpulung,
Sporting II Vaslui – Willy Bacău,
Laminorul Roman – Poli Galaţi,
Pambac Bacău – Poli II Iaşi,
Cetatea Tg. Neamţ – Rapid CFR Suceava,
CF Brăila – CFR Paşcani,
Oţelul II Galaţi – Ceahlăul II.

Etapa a VII-a (25 septembrie):
Rapid CFR Suceava – CSM Focşani,
CFR Paşcani – FC Panciu,
Dunărea II Galaţi – Pambac Bacău,
Aerostar Bacău – Cetatea Tg. Neamţ,
Willy Bacău – Poli Galaţi,
Rarăul Câmpulung – Sporting II Vaslui,
Poli II Iaşi – CS Gura Humorului,
Ceahlăul II – CF Brăila,
Oţelul II – Laminorul Roman.

Etapa a VIII-a (2 octombrie):
CSM Focşani – Aerostar Bacău,
FC Panciu – Ceahlăul II,
CS Gura Humorului – Dunărea II Galaţi,
Poli Galaţi – Rarăul Câmpulung,
Sporting II Vaslui – Poli II Iaşi,
Laminorul Roman – Willy Bacău,
Pambac Bacău – Rapid CFR Suceava,
Cetatea Tg. Neamţ – CFR Paşcani,
CF Brăila – Oţelul II Galaţi.

Etapa a IX-a (9 octombrie):
CFR Paşcani – CSM Focşani,
Oţelul II Galaţi – FC Panciu,
Dunărea II Galaţi – Sporting II Vaslui,
Rapid CFR Suceava – CS Gura Humorului,
Aerostar Bacău – Pambac Bacău,
Rarăul Câmpulung – Willy Bacău,
Poli II Iaşi – Poli Galaţi,
Ceahlăul II – Cetatea Tg. Neamţ,
CF Brăila – Laminorul Roman.

Etapa a X-a (16 octombrie):
CSM Focşani – Ceahlăul II,
FC Panciu – CF Brăila,
CS Gura Humorului – Aerostar Bacău,
Poli Galaţi – Dunărea II Galaţi,
Sporting II Vaslui – Rapid CFR Suceava,
Willy Bacău – Poli II Iaşi,
Laminorul Roman – Rarăul Câmpulung,
Pambac Bacău – CFR Paşcani,
Cetatea Tg. Neamţ – Oţelul II Galaţi,

Etapa a XI-a (23 octombrie):
Oţelul II Galaţi – CSM Focşani,
FC Panciu – Laminorul Roman,
Dunărea II Galaţi – Willy Bacău,
Rapid Suceava – Poli Galaţi,
Aerostar Bacău – Sporting II Vaslui,
Poli II Iaşi – Rarăul Câmpulung,
Ceahlăul II – Pambac Bacău,
CFR Paşcani – CS Gura Humorului,
CF Brăila – Cetatea Tg. Neamţ.

Etapa a XII-a (30 octombrie):
CSM Focşani – CF Brăila,
Cetatea Tg. Neamţ – FC Panciu,
CS Gura Humorului – Ceahlăul II,
Poli Galaţi – Aerostar Bacău,
Sporting II Vaslui – CFR Paşcani,
Willy Bacău – Rapid CFR Suceava,
Rarăul Câmpulung – Dunărea II Galaţi,
Laminorul Roman – Poli II Iaşi,
Pambac Bacău – Oţelul II Galaţi.

Etapa a XIII-a (6 noiembrie):
FC Panciu – CSM Focşani,
Dunărea II Galaţi – Poli II Iaşi,
Rapid CFR Suceava – Rarăul Câmpulung,
Aerostar Bacău – Willy Bacău,
Ceahlăul II – Sporting II Vaslui,
CFR Paşcani – Poli Galaţi,
Cetatea Tg. Neamţ – Laminorul Roman,
CF Brăila – Pambac Bacău,
Oţelul II Galaţi – CS Gura Humorului.

Etapa a XIV-a (13 noiembrie):
CSM Focşani – Cetatea Tg. Neamţ,
Pambac Bacău – FC Panciu,
Dunărea II Galaţi – Laminorul Roman,
CS Gura Humorului – CF Brăila,
Poli Galaţi – Ceahlăul II,
Sporting II Vaslui – Oţelul II Galaţi,
Willy Bacău – CFR Paşcani,
Rarăul Câmpulung – Aerostar Bacău,
Poli II Iaşi – Rapid CFR Suceava

Etapa a XV-a (20 noiembrie):
Laminorul Roman – CSM Focşani,
FC Panciu – CS Gura Humorului,
Rapid CFR Suceava – Dunărea II Galaţi,
Aerostar Bacău – Poli II Iaşi,
Ceahlăul II – Willy Bacău,
CFR Paşcani – Rarăul Câmpulung,
Cetatea Tg. Neamţ – Pambac Bacău,
CF Brăila – Sporting II Vaslui,
Oţelul II Galaţi – Poli Galaţi.

Etapa a XVI-a (27 noiembrie):
Pambac Bacău – CSM Focşani,
Sporting II Vaslui – FC Panciu,
Dunărea II Galaţi – Aerostar Bacău,
Rapid CFR – Laminorul Roman,
CS Gura Humorului – Cetatea Tg. Neamţ,
Poli Galaţi – CF Brăila,
Willy Bacău – Oţelul II Galaţi,
Rarăul Câmpulung – Ceahlăul II,
Poli II Iaşi – CFR Paşcani.

Etapa a XVII (4 decembrie):
CSM Focşani – CS Gura Humorului,
FC Panciu – Poli Galaţi,
Aerostar Bacău – Rapid CFR Suceava,
Ceahlăul II – Poli II Iaşi,
CFR Paşcani – Dunărea II Galaţi,
Laminorul Roman – Pambac Bacău,
Cetatea Tg. Neamţ – Sporting II Vaslui,
CF Brăila – Willy Bacău,
Oţelul II Galaţi – Rarăul Câmpulung.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Şcoala de Fotbal Rădăuţi rămâne în eşalonul 3!.
 Vizualizări articol: 847 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şcoala de Fotbal Rădăuţi rămâne în eşalonul 3!0.05

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
MedClinic
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Noul Yaris Hybrid
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei